Botowanie WIN XP PL z dysku zewnętrznego

Witam

 

Posiadam laptopa służbowego z oprogramowanie w innym języku niemieckim i zablokowany jest hasłem administratora.

 

Chciałbym mieć możliwość botowania WIN XP z dysku zewnętrznego tak abym mógł na tym dysku mieć zainstalowane potrzebne moje programy w języku polskim. 

 

Laptop to DELL Latitude 830 i w BIOSie ma opcje botowania z zewnętrznego urządzenia USB.

 

Może lepiej zainstalować WIN na Pendrive i tam dorzucić np potrzebne programy i wtedy tak uruchamiać. Jaki program do tego wykorzystać lub jakie czynności wykonać.

Nie ma takiej opcji. Jak nawet nie zbotujesz zewnętrznego nośnika.

Podłącz dysk pod USB i wejdź dopiero do biosu. Odszukaj opcję z czego ma najpierw bootować. Wybierz HDD. Po tem w innej opcji wybierz, który HDD ma być pierwszy. Czyli ten na USB. W wielu biosach było tak jak opisuję ale nie wiem ja kw twoim. Druga sprawa to nie pamiętam ale chyba Windows nie chciał się instalować na dyskach USB.

Kolejne bardziej fajne wyjście to postawić sobie na USB linuxa

Zdecydowanie na pendrive linuxa, nie podaje dystrybucji bo tego jest na kopy. Żeby chodziło to w miare płynnie z pena polecam coś lekkiego na Lxde czy Xfce.  Na jakimś dysku zewnętrznym można sie pokusuć o postawienie XPka. W tym układzie musiałbys sie zabotować z instalki Xp z pena (czy CD jak posiadasz) a instalować do na zewnętrznym dysku USB. Można też zresetować hasło do systemu na dysku i zapodać polski pakiet językowy do XP.