Botowanie Windows 8.1

Płyta nie chce się zabotować wyskakuje błąd: Cannot boot

(Windows 8.1 Professional 32 bity pl)

kiedyś miałem ten sam problem z windows 7 - czytałem że należy przeżucić plik botujący z Visty i instalka pójdzie, co do siódemko to poszło i działało, a w przypadku windows 8 to nie zadziałało

dodam że windows 8 chce zainstalować na stacjonarnym komputerze.

Płyta Główna MSI 6742 865P NEO

RAM 1,5 GB

Procesor Pentium IV 2.6 GHZ 800 BOX

Karta Graficzna Gigabyte Radeon HD 4650 1 GB AGP

Dobrze nagrałeś ISO na CD?

Ściągasz CDBurnerXP

http://www.dobreprogramy.pl/CDBurnerXP, … 13218.html

Wybierz opcję Nagraj obraz na CD. Podajesz ścieżkę do pliku. Następnie najwolniejsze obroty dostępne zapewne 8x lub 16x i nagraj płytę.

Nie wiem co ma dorzeczy nagranie płyty, wybrałem najwolniejszą prędkość w nero (podmontowałem w daemon tools i wybrałem kopiuj w nero)

W ten sposób nie nagrasz bootowalnej płyty! Nagraj jak Ci napisałem.

Patrzyłem w tym programie i nic, próbowałem nawet w UltraIso tutaj chyba bardziej przeszkadza DEP (Data Execution Prevention)…

Nie ma to znaczenia na etapie bootowania CD. Coś źle robisz. Masz obraz ISO czyli jeden plik z systemem? Jakbyś miał sumy kontrolne byłoby super. Pamiętaj, że w biosie musisz ustawić kolejność bootowania pierwsze CD. Nie nagrywaj na płytach za 50gr może się okazać mimo, że się wypaliły nie działają. Poza tym główne pytanie przy takim konfigu pchać się w W8. Nawet nie wiem czy w ogóle zainstalujesz W8. Twój komputer tylko i wyłącznie XP.

Tak obraz ISO, w biosie dobrze mam ustawione.

suma kontolna

MD5

B33F8CB0E14875E5AF2AD4AE48C8F5F6 *pl_windows_8_1_x86_dvd_2707526.iso

Masz porównać sumy kontrolne ISO z tymi co podałeś zapewne z jakiejś stronki z Twoim obrazem ISO.

http://www.programosy.pl/download/pobie … tab,2.html

W którym miejscu na stronie MSDN wyświetla sumy kontrolne?

Znalazłem

File Name: pl_windows_8_1_x86_dvd_2707526.iso

Languages: Polish

SHA1: AB2D3EBCAA13702E479C1924E5CBB5DB14E8DF36

może się przyda jeszcze taka metoda

http://artykuly.softonic.pl/jak-zainsta … ndrive-usb

Wg mnie to są oryginalne sumy kontrolne. Podałeś MD5 porównaj SHA1

File Name: pl_windows_8_1_x86_dvd_2707526.iso

Languages: Polish

SHA1: AB2D3EBCAA13702E479C1924E5CBB5DB14E8DF36

Dodane 27.10.2013 (N) 11:23

Wątpię, żeby ta płyta miała bootowanie z USB.

SHA1 się zgadzają… czyli dobrze się ściągło…

dzięki za pomoc.

Zobacz ten opis. Płytę masz MSI więc myślę, że może w tym problem

http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=1996.0

Czytałem to w przypadku windows 7 to zdało egazmin ale ósemki nie, a robiłem to za pomocą ultraISO wydobylem plik botujący z Visty dorzuciłem do ósemki i nagrałem cały obraz na nową płyte… potej operacji płyta wogule nie reaguje tzn nie startuje instalacja… ale zobacze jeszcze tym programem…

10-cio letnia płyta główna i nadal pchasz się w Windows 8. Do malucha też można założyć alufelgi tylko w czym to pomoże. System W8 na Twego staruszka mija się z najmniejszym sensem. Poza tym mogę się mylić ale instalator nie puści Cię na tym kompie i nawet jak utworzysz bootowalny nośnik na tym skończysz swoją przygodę z W8. Druga sprawa co chcesz skorzystać na instalacji W8 ta konfiguracja kończy się na XP.

Na forach ang piszą, że ISO CD win 8.1 nie działa - trzeba jakoś inaczej nagrać - innymi słowy nie ma płyty Win 8.1 jeżeli robisz upg z Win 8. Poszukaj na ang stronach jest opis

" mrFreeze" nie pytałem Cie o opinie na temat mojego komputera, a co mnie obchodzi maluch i jakieś felgi zawsze gdy się pisze na forum i chce się uzyskać pomoc to jakiś dzieciak musi porównać do czego innego.

widze że nie znasz się za bardzo na komputerach Windows 7 śmiga mi aż miło i co najważniejsze się nie zacina, więc po co ta złośliwość nie chcesz pomóc to nie pomagaj, a komentarze w stylu maluch i jego felgi zatrzymaj dla siebie. To jak będzie mi działać ósemka to sam ocenie i zobacze, narazie nie chce mi wystartować botoowanie płyty…

Dziękuję, że nazwałeś mnie dzieckiem zapewne mógłbym być Twoim ojcem ale to szczegół. Wg Ciebie nie chce pomóc to też bardzo dziękuję ciekawe co robię przez cały wątek. Trzeba umieć pogodzić się z tym, że komputerze z 10-cio letnią płytą główną, Pentium IV itp. nie da się zainstalować Windows 8 ale ciężko się z tym pogodzić. Tak oczywiście W7 będzie działać na takiej konfiguracji tylko jakim kosztem. Odpal benchmarka porównaj wyniki W7 vs XP wtedy możemy porozmawiać. Chciałem Ci zaoszczędzić trudu ale konstruktywną krytykę trzeba umieć przyjąć ale cóż nie każdy potrafi.

Jasne ty moim ojem, nie którzy mają dziwne skojarzenia.

zamknijmy ten temat bo wychodzimy poza.

jak ktoś ma mase niepotrzebnych programów to oczywiście 7 będzie dłużej się odpalała, u mnie 7 działa lepiej niż XP mimo iż komp ma pare lat a powinno niby być na odwrót…mniejsza teraz o to.

Jak uda mi się rozwiązać ten problem to napisze.

póki co TEMAT ZAMYKAM.