Botowanie xp zamiast vista

Witam

Jak widać jestem nowy, a na informatyce za bardzo się nieznam, więc też proszę o pomoc. Jakiś czas temu zainstalowałem sobie na partycji “C” win xp. I tak go sobie mam, ale niedawno zainsstalowałem sobie na innej partycji: “F” Viste.XP jest po polsku a vista po angielku. Teraz gdy wlanczam PC pokazuje mi się boot loader po angielsku. Da się zmienić zeby byl on po polsku?? (żeby nie botowala vista ale xp)??

Boot loader tworzy Vista, a zatem jeśli jest to wersja angielska to chyba oczywiste, że boot loader też będzie po angielsku. Kolejność ładowania systemów można zmienić:

Klikamy PPM na Komputer (Computer) i dajemy Właściwości (Properties). W nowo otwartym module przechodzimy do Zaawansowane (Advanced) i klikamy na Zaawansowane ustawienia systemu (Advanced system properties). Odszukujemy Uruchamianie i odzyskiwanie (Startup and recovery) i klikamy na Ustawienia (Settings). Zobaczymy Uruchamianie systemu (System startup) i listę Domyślny system operacyjny: (Default operating system:). Po jej rozwinięciu pokażą nam się zainstalowane systemy Windows. Ten który wskażemy, będzie uruchamiany jako pierwszy