Botowanie xp zamiast vista

(Tadeso) #1

Witam

Jak widać jestem nowy, a na informatyce za bardzo się nieznam, więc też proszę o pomoc. Jakiś czas temu zainstalowałem sobie na partycji "C" win xp. I tak go sobie mam, ale niedawno zainsstalowałem sobie na innej partycji: "F" Viste.XP jest po polsku a vista po angielku. Teraz gdy wlanczam PC pokazuje mi się boot loader po angielsku. Da się zmienić zeby byl on po polsku?? (żeby nie botowala vista ale xp)??

(floyd) #2

Boot loader tworzy Vista, a zatem jeśli jest to wersja angielska to chyba oczywiste, że boot loader też będzie po angielsku. Kolejność ładowania systemów można zmienić:

Klikamy PPM na Komputer (Computer) i dajemy Właściwości (Properties). W nowo otwartym module przechodzimy do Zaawansowane (Advanced) i klikamy na Zaawansowane ustawienia systemu (Advanced system properties). Odszukujemy Uruchamianie i odzyskiwanie (Startup and recovery) i klikamy na Ustawienia (Settings). Zobaczymy Uruchamianie systemu (System startup) i listę Domyślny system operacyjny: (Default operating system:). Po jej rozwinięciu pokażą nam się zainstalowane systemy Windows. Ten który wskażemy, będzie uruchamiany jako pierwszy