Botowanie z cd windows 8.1


(Andrzejejanosz) #1

Witam przysłali mi z Lenovo płyty z partycją recovery, i żeby je zainstalować muszę włączyć botowanie z cd, a nie wiem jak to zrobić, posiadam Windows 8.1 z bing wszedłem do biosu do boot ale nie wiem co dalej?.


(pocolog) #2

https://www.youtube.com/watch?v=y6J_0tqIoyg


(Andrzejejanosz) #3

U mnie wygląda to trochę inaczej 7e5f701fb620.jpg


(pocolog) #4

Podczas rozruchu zamiast wchodzić do bios możesz wcisnąć [F12] co wywoła jednorazowe menu wyboru urządzenia do bootowania i w nim wybierz napęd dvd… bo w tym laptopie masz napęd dvd tak? :smiley:


(MacGregor) #5

spróbuj wyłączyć obsługę UEFI. Przez to czasami nie chcę zaskoczyć CD-ROM. (reszta to tak jak opisał kolega powyżej) O ile takowy masz bo screen sugeruje coś innego :smiley:


(Andrzejejanosz) #6

F12 próbowałem i nic a napęd dvd mam


(MacGregor) #7

Jeśli to jest lenovo to zrób tak. kiedy po uruchomieniu komputera wyskoczy napis “pres espace to open…” wciśnij szybko “esc” i później F9 albo przycisk który jest związany jakoś z słowem “Boot” (będą tam wypisane różne opcje). później powinieneś być w stanie wybrać napęd. Jeśli nie spróbuj zrobić to co napisałem wcześniej i powtórz czynność z tego postu.


(Andrzejejanosz) #8

Zmiana UEFI i nic mi to nie dało, a po uruchomieni nic mi takiego nie wyskakuje. 21007b161dde.jpg


(Atronics) #9

a to by ci nie podpowiedziało

http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Co.to.jest.UEFI.czym.sie.rozni.od.BIOSu.i.jak.zainstalowac.Windows.w.komputerze.z.UEFI-poradnik,589/2

 

jeszcze jak coś to dysk instalacyjny

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/create-reset-refresh-media


(tosiekbu) #10

Koło wejścia na ładowanie może być mały przycisk wciśnij go za pomocą długopisa (przy wyłączonym laptopie) po jakimś czasie lapek się włączy dając kilka opcji wybierasz boot menu i wskazujesz napęd optyczny jeżeli nie znajdziesz przycisku podaj model laptopa dokładny


(mrFreeze) #11

Nie polecam instalacji z płyt Recovery w gratisie dostaniesz cały śmietnik niepotrzebnych programów. Lepiej ściągnij W8.1 ze strony MS i wykonaj czystą instalację systemu. Klucz system ściągnie z biosu.

 

http://www.microsoft.com/en-us/software-recovery


(MacGregor) #12

(Andrzejejanosz) #13

Zdjęcie z boot menu fe97f656b982.jpg


(mrFreeze) #14

Wybierz Legacy CD ROM


(jedrek00711) #15

Nie napisałeś jaki to lenovo bo w moim koło przycisku zasilania jest taki malutki guziczek i jak go wcisnę to uruchamiając się mam wybór botowania  


(MacGregor) #16

tak jak mówiłem. wybierz z tego boot menu Legacy cd rom czyli to “HL -DT…”


(Andrzejejanosz) #17

Już działa dzięki wszystkim za pomoc.

Nie stety to nie koniec moich problemów,po wsadzałem wszystkie płytki i przejściu całego paska, pojawił się problem No bootable device – insert boot disk and press any key, może być to spowodowane moim wcześniejszym przenoszeniem miejsca między partycjami,. można jakoś na to zaradzić ?.


(MacGregor) #18

musisz teraz albo ustawić w biosie UEFI lub EFI first albo wyłączyć legacy suport. prościej mówiąc musisz cofnąć zmiany w biosie które było potrzebne do odpalenie płytki.