Botowanie z pendriva (problem)

W DOSie żadne urządzenie podłączone przez USB nigdy nie będzie widoczne. W czasach gdy powstawał DOS nie było USB. ;(

rokko za pomocą polecenia fdisk stworzyłem dysk i przy instalacji podałem jego nazwę. bez problemu mu na nim zainstalowało tylko że ten windows jest trochę chyba trafiony bo ja finalizuje mi wszytko i wyszukuje urządzenia plug itd to wyskakuje błąd. Może dlatego że instaluje go na tablecie i windows 98 jest stary.muszę jakoś spróbować wgrać tego xp.

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 15:52 został dopisany post przez raszow1

czy może mi ktoś powiedzieć co robię żle? sciagam pliki dyskietki windows xp rozpakowuję i mam 6 obrazów i 2 exe potem za pomocą programu odczytuje je wszystkie i rozpakowuje do jakiegoś folderu. na koniec chce użyc program HP i wskazuje mu te pliki. niestety program wyświetla błąd ze to nie są pliki dos. faktycznie jak instalowałem windows98 to on miał pliki dos (pełno ich) a w windows xp jest możne 6 i żaden po rozpakowaniu to nie plik dos.

Pobierz ponownie paczkę tyle, że z tego miejsca, pewniejsze.

http://support.microsoft.com/kb/310994

W tamtym podczas wypakowywania rzeczywiście wyskakują komunikaty o błędzie CRC.

  1. Rozpakuj ściągnięty plik *.exe

  2. Utwórz nowy folder (np. C:\test)

  3. Otwórz WinImage, File -> open

  4. Wskaż pierwszy obraz IMG -> open

  5. Następnie wybierz Image -> extract i wybierz folder docelowy czyli przykładowy C:\test -> OK

  6. Powtórz operację dla wszyskich sześciu plików

  7. W folderze c:\test ręcznie utwórz folder o nazwie system32 i skopiuj do niego pliki ntdll.dll oraz smss.exe

  8. W programie HP sformatuj pendrive a następnie skopiuj na niego całą zawartość foldera C:\test (wcześniej włącz pokazywanie ukrytych plików).

Super :slight_smile: wszystko działa i mam juz zainstalowanego windowsa xp :slight_smile: bardzo dziękuję za pomoc. Dobrze że są tacy którzy pomagają w takich sytuacjach. pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje :slight_smile: