Bottleneck

Cześć,
Z kolegą postanowiliśmy delikatnie rozbudować jego komputer pod kątem wydajności. Obecne parametry:

  1. Gigabyte H55M-S2V

  2. Intel Core i5 660

  3. Geforce GTX 460 SE

  4. 4GB DDR3

    Chcemy dołożyć 2x4Gb pamięci operacyjnej. Co więcej postanowiliśmy zmienić kartę graficzną - tu nasz wybór padł na Geforce GTX 1650. I tu moje pytanie czy jest wgl. do tego zestawu sens dokładać taką kartę?
    Oczywiście w późniejszym czasie zmienimy CPU z płytą pod coś aktualnego.

Może RTX 3050 uda się gdzieś dorwać, GTX1650 to straszna bieda za to co kosztuje. Tak swoją drogą to tej karty z takim prockiem to nie wiem czy połowę wykorzystacie, a pod nowe bebechy ta karta jest mocno średnia.

panicagamin,
Niestety, budżet jest do max. 1300zł. Nowe RTX 3060 znacznie większy koszt. Bardziej mnie to zastanawia jak ten I5 660 będzie się zachowywał przy tym GTX 1650 - czy to rozwiązanie jest po prostu „bezpieczne” dla procesora?

Jak nie musi być na gwarancji to weź GTX 1060 6GB, czy bezpieczne? Tak, po prostu karta będzie się nudzić, gdy procesor będzie spocony.

i5 660 to zdaje się gdzieś okolice 2010 roku, 2 rdzenie i ddr3. Nie pakujcie w to już żadnej kasy, czas na nową platformę.
Chyba że chodzi o i5 6600, to jeszcze do przeglądania internetu i grę w CS-a wystarczy,

xxtbx,
Chodzi o model I5 660. Czyli reasumując w takiej konfiguracji to głównie procesor będzie obciążony a karta zdecydowanie mniej.
A jeżeli chodzi o nowy setup? Co teraz wybrać? AMD Ryzen? Intel?

Do gier nie ma opłacalnych Ryzen. Obecnie wzięcie nawet i3 10100F + płyta + 16GB RAM za 950 wystarczy w zasadzie do wszystkich gier, kwestią będzie tylko grafika.