BOTVIST czy jest zaimpletowany w XP

Mam prośbę do znawców windy, aby mi rozjaśnili czy obecnie windaXP ma w sobie BOTVISTA czy warto ten programik zainstalować celem optymalizacji startu komputera ? Problem mam bo jakoś dość długo mi startuje komputer. W autostarcie został mi tylko Avast i Spaybot, a uruchamianie całą minutę trwa. Wcześniej przed formatem 40 sekund było.

z góry dziękuję

Opis:

Bardzo skuteczny program przeznaczony do optymalizacji uruchamiania systemu Windows XP autorstwa firmy Microsoft. W rzeczywistości dzięki ingerencji tego niewielkiego programu możemy znacznie przyspieszyć ten proces. Program optymalizując ustawienia może również pozytywnie wpłynąć na działanie systemu. BootVis w dość efektowny sposób, graficznie prezentuje analizy i procesy, wykonywane w celu optymalizacji. Wart pamiętać aby korzystać z programu również, po przeprowadzeniu każdej późniejszej instalacji sterowników.

Najpierw wykonaj to:

viewtopic.php?t=76580

viewtopic.php?t=39970

robin102 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Można też użyć do przyspieszenia startu systemu tego:

START=>URUCHOM=>w pole otwórz wpisz REGEDIT=>OK

Znajdź klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/SessionManager/MemoryManagement/PrefetchParameters

  • Kliknij prawym przyciskiem myszy na wartość EnablePrefetcher i z menu kontekstowego wybierz polecenie “Zmień nazwę”

  • Wpisz nową nazwę EnableSuperfetch i wcśnij ENTER

  • Następnie otwórz zmienioną wartość.Pokazuje się okno edytowania wartości DWORD

  • W pole “Dane wartości” wpisz wartość 1

  • Kliknij na OK

  • Zamknij edytor i wykonaj restart systemu

Dodatkowo, wyłącz zbędne usługi (Start -> Uruchom -> services.msc).

Optymalizacja, przewodnik => KLIK

ybu , a do czego w ten sposób dojdę :slight_smile: / Folder Prefetcher czyściłem. nie było tam za dużo wpisów bo system jest świeży ledwo 5 dni. Nic nie mam poinstalowane bo to komp do pracy tylko 2 programy do obróbki zdjęć i OS, oraz spaybot i avast. Użyłem do instalacji tej samej wersji XP co wcześniej. Żadnych błędów zdaje się nie popełniłem. Winda sie ładnie zaktualizowała, defragmentację robile, co trzeba poczyściłem ostroznie odkurzaczem i regcenerem. Miało być szybciej bo dysk nowy i znacznie wydajniejszy.Wcześniej miałem 4 paseczki animacji na rocznym systemie , a teraz ma 8 paseczków animacji przy starcie komputera trochę długaśno. Niby to i tak tylko 60 sekund, ale pecet z dość szybkich, dysk najnowszy też szybki wydajny wiec coś musi być na rzeczy z tym startem. Jak wyczyszczę Prefetcher to przy pierwszym uruchamianiu po czyszczeniu jest jak dawniej 4 paseczki animacji startowej windowsa ?

A gdzie w moim linku widzisz zapis mówiący o czyszczeniu folderu Prefetcher??.Ja podałem Ci modyfikację klucza,która powoduje przyspieszenie startu systemu o kilka sekund (porada z Komputer Ekspert,z której sam korzystam).

porada działa na viscie a nie na xp.

piotrk123 - nie gniewaj się,ale gadasz głupoty.Odsyłam Cię do Komputer Ekspert Nr 7/8 /2006 str.51. :slight_smile:

Jak na razie zarzuciłem jednak Botvista. Czas startu po uruchomieniu opymalizuj system zmalał z 60 ! sekund do 50 sekund. poprawa jest, ale chciał by się aby chociaż tak jak wcześniej chodziło czyli 40 sekund.