Boty spamowe - chronienie adresu email

(Krzysiekaczor) #1

Hej!

Ostatnio widząc adresy email w formie jaijdilajdl[at]o2[dot]pl naszło mnie pytanie - dlaczego boty spamowe nie zamienią sobie [at] na @ i [dot] na .?

Wydaje mi się że chodzi tutaj o wydajność ale mogę się mylić. Może któryś z forumowiczów może mi na to pytanie odpowiedzieć.

Pozdro

(Lksstudzionka) #2

Pewnie zamieniają.

Najlepszym sposobem aby to sprawdzić jest utworzyć witrynę zawierającą kilkadziesiąt adresów e-mail…

ades@email.pl

adres1[at]email[dot].pl

adres2[a t]email [d o t]pl

etc.

… i co jakiś czas sprawdzać skrzynki w poszukiwaniu spamu.

(Krzysiekaczor) #3

To w sumie jak zamieniają to po co ten cyrk? Już chyba lepiej wkleić obrazek małpę i mieć spokój :slight_smile:

(impassive) #4

Nie można się uchronić przed spamem, więc “szyfrowanie” adresów to tylko utrudnianie życia innym użytkownikom Sieci (zwłaszcza tym najmniej doświadczonym).

(Sawyer47) #5

Te zamiany nie są wcale skuteczne, jeżeli ktoś chce zdobyć adresy e-mail to takie tanie sztuczki go nie zwiodą. Pewnym rozwiązaniem jest posługiwanie się obrazem z adresem e-mail, ale i tak nie gwarantuje to skuteczności, przecież boty potrafią łamać CAPTCHA to z adresem e-mail też sobie poradzą. Choć oczywiście używanie grafiki jest bezpieczniejsze bo mimo wszystko zapewne bardzo mało botów skanuje obrazy w poszukiwaniu adresów e-mail.

(Krzysiekaczor) #6

Dziękuję za odpowiedź.