Box a Oem

Witam. Mam pytanie. Czy da się zainstalować 2 razy OEM na innych komputerach. Oraz czy da się zainstalować box(1 stanowisko) na 2-3 komputerach jednocześnie. Proszę mnie nie brać od razu za pirata:P

oem na jednym kompie, box na jedno stanowisko na jednym kompie

Wersja OEM jest przypisana do tego komputera na którym ją zainstalujesz pierwszy raz i nie możne jej potem przenosić na inne komputery. Wersję BOX można zainstalować jednocześnie na jednym komputerze, ale potem będziesz mógł ją przenieść na inny komputer (np. gdy kupisz nowy lub wymienisz ważniejsze podzespoły - np. płytę główną).

Nie będę mógł tego zainstalować zgodnie z regulaminem czy po prostu nie będę mógł??

OEM instalujesz na jednym komputerze i do tego komputera dana kopia systemu jest już przypisana na stałe. Nawet po odinstalowaniu kopii z tego komputera, nie można jej zainstalować na innym.

BOX instalujesz na jednym komputerze, ale w każdej chwili możesz daną kopię odinstalować z tego komputera i zainstalować na innym.

Jednoczesna instalacja Windows na kilku komputerach nie jest dozwolona. Istnieje co prawda wersja z możliwością instalacji na 3 komputerach jednocześnie (tak samo jak Office 2007 dla Użytkowników Domowych), ale nie jest ona dostępna w Polsce. Możesz ewentualnie zakupić ją za granicą i spolonizować za pomocą pakietów językowych z Windows Update.

Aha. Rozumiem. No to zdeczka kicz że nie ma na 3 stanowiska. Dzieks za odp.

Doprecyzuję…

OEMa jak i BOXa możesz zainstalować jednocześnie nawet na 100 komputerach z tym samym kluczem i nic Ci nie jest w stanie w tym przeszkodzić. Oczywiście jest to nielegalne - w razie kontroli masz 99 piratów. Po instalacji OEMa i BOXa możesz go wywalić i zainstalować na następnym kompie BEZ JAKICHKOLWIEK KONSEKWENCJI! Tę czynność można wykonać przez 30 dni od daty instalacji po czym system wymusi aktywację, bez której nie uruchomisz już Windy.

I teraz UWAGA! Aktywacja (podkreślam jeszcze raz: AKTYWACJA a nie instalacja) przypisuje licencję OEM do konfiguracji sprzętowej “prawie” na wieki wieków (są odstępstwa od tej zasady). Aktywacja BOXa służy tylko kontroli czy nie zainstalowano go na więcej niż jednym kompie…

Teoretycznie przeniesienie licencji na inną płytę główną jest możliwe a na gwarancji wręcz dopuszczalne i akceptowalne przez MS, po gwarancji już nie. Wiem z praktyki, że bardzo często da się jednak aktywować system na innej płycie głównej jednak pamiętajcie, że aktywacja nie jest równoznaczna z legalnością systemu i podczas kontroli można wtopić…

:roll:

Witam.

W takim razie takie zdarzenie: miałem zainstalowany i zaktywowany system win7 ulimate BOX na kompie#1 .Kupiłem nowego kompa#2 (płyta gł., procesor i pamięci), podpiąłem dyski z kompa#1 (stara płyta, proc i pamięci - sprzedałem) i uruchomiłem normalnie win7 na kompie #2 bez problemów. zainstalował nowe sterowniki i śmiga…lecz… pisze mi, że mam jeden dzień na aktywację. Więc postępuję zgodnie z poleceniem. i wywala mi komunikat, że wykryto nową konfigurację, więc trzeba się połączyć telefonicznie i zweryfikować produkt. telefonu nikt nie odbiera, co znaczy że produkt jest nie zaktywowany. Czy idzie jeszcze jakoś (bezproblemowo) zaktywować winde?

Tak, telefonicznie w godzinach pracy:

szkoda, że nie idzie inaczej (trochę leniwy jestem :P) ale to nawet logiczne.

Dziękuję za szybką odpowiedź fiesta :slight_smile: