Box Neostrady ustawiony na częstotliwość 2,4 GHz działa niepoprawnie

Mam następujący problem.
Mam Neostradę, do której zainstalowano sieć LAN w domku piętrowym. Box Nesostrady przesyła po kablu internet do wszystkich podłączonych pomieszczeń. Sieć działa stabilnie.
Box Neostrady jest także routerem wifi. Ustawiony na częstotliwość 5 GHz działa stabilnie.
Jest za to problem z uzywaniem wifi w zakresie 2.4. GHz. Ani hotspot Neostrady, ani kolejne routery ustawione i podłączone do sieci LAN, ani mostkowe połączenie (tryb extender) od routera Nesotrady do kolejnych punktów dostępowych - nie działają. Właściwie działają chwilę i się połączenie zrywa. Na komórce widzę komunikat "Połączono Brak internetu). Na hotspocie jest czerwona “planeta z obwódką” ;-). Czasem sie robi zielona i wtedy przez chwilę jest internet przez wifi.
Robiłem resety do ustawień fabrycznych, sprawdzałem różne kanały, nie działa nawet w trybie extender.
Znajomy sieciowiec mówi, że jakaś sieć po sąsiedzku zakłóca, ale nie ma ich dużo. No i na 5GHz działa bez problemu.
Macie jakiś pomysł?

Połącz na 2.4 i zapinguj na bramkę. (cmd ping ip. routera i zobacz czy w ogóle jest komunikacja), jeśli nie, zacznij od zmiany typu zabezpieczenia. Ustaw do testu bez zabezpieczenia. Jeśli jest ping, to sprawdź czy będziesz mieć odpowiedź z np. DNS google, ping 8.8.8.8.

Ja miałem podobnie. Wywalało mi routery. Okazało się że miałem urządzenia dzialające pod bluetooth. A ten tak samo działa na 2,4 MHz i się wszystko zakłóciło. Jak Ci wszystkie routery podłączone pod sieć LAN na 2,4 nie działają to masz zakłócenia na tej częstotliwości Może nadajnik w pobliżu (np. wojskowy do naprowadzania rakiet balistycznych :flushed:) albo coś innego.

Jest odpowiedź pozytywna na ping routera (ze zmianą zabezpieczeń próbowałem juz wcześniej - bez rezultatu). Pozytywna, ale z dużą stratą z Google’a (75%). Wygląda na to , że coś zakłóca… Dzięki za odpowiedź.

Powyłączałem wszystkie moje urządzenia bt. Bez rezultatu… Może coś jest w okolicy. Czy wzmocienie sygnału na paśmie 2.4 może pomóc? Sa jakieś takie urządzenia, ale czy warto?

Z routera jak rozumiem masz 100% pakietów? Zmień może DNSy na inne. Np Cloudflare 1.1.1.1 a drugi Google 8.8.8.8.

Tak 100%, ale nie moge zmienić DNS w Neostradzie. Chyba że jest jakiś sposób. Pod adresem http://192.168.1.1/ nie moge zmienić DNS Orange Funbox

Zmień DNS we właściwościach połączenia. Windows + X, połączenia sieciowe, ethernet, po prawej zmień opcje karty, wyszukujesz połączenie WIFI, zaznaczasz lewym i klikasz prawym właściwości.
Wybierasz Protokół internetowy TCP IP4, klikasz 2 razy, na dole przestawiasz uzyskaj DNS automatycznie na ręcznie i wpisujesz w pola 1.1.1.1 a poniżej 8.8.8.8, ok i powinno działać.

Jeszcze jedno (tylko nie wiem czy może to zrobić) Ustaw jeden router twój jako ruter z loginem i hasłem innym, ustaw w w nim 20 MHz - wyłacz 40 MHz i zaloguj sie to niego - zobacz co się będzie działo.