Box Neostrady ustawiony na częstotliwość 2,4 GHz działa niepoprawnie

Mam następujący problem.
Mam Neostradę, do której zainstalowano sieć LAN w domku piętrowym. Box Nesostrady przesyła po kablu internet do wszystkich podłączonych pomieszczeń. Sieć działa stabilnie.
Box Neostrady jest także routerem wifi. Ustawiony na częstotliwość 5 GHz działa stabilnie.
Jest za to problem z uzywaniem wifi w zakresie 2.4. GHz. Ani hotspot Neostrady, ani kolejne routery ustawione i podłączone do sieci LAN, ani mostkowe połączenie (tryb extender) od routera Nesotrady do kolejnych punktów dostępowych - nie działają. Właściwie działają chwilę i się połączenie zrywa. Na komórce widzę komunikat "Połączono Brak internetu). Na hotspocie jest czerwona “planeta z obwódką” ;-). Czasem sie robi zielona i wtedy przez chwilę jest internet przez wifi.
Robiłem resety do ustawień fabrycznych, sprawdzałem różne kanały, nie działa nawet w trybie extender.
Znajomy sieciowiec mówi, że jakaś sieć po sąsiedzku zakłóca, ale nie ma ich dużo. No i na 5GHz działa bez problemu.
Macie jakiś pomysł?

Połącz na 2.4 i zapinguj na bramkę. (cmd ping ip. routera i zobacz czy w ogóle jest komunikacja), jeśli nie, zacznij od zmiany typu zabezpieczenia. Ustaw do testu bez zabezpieczenia. Jeśli jest ping, to sprawdź czy będziesz mieć odpowiedź z np. DNS google, ping 8.8.8.8.

Ja miałem podobnie. Wywalało mi routery. Okazało się że miałem urządzenia dzialające pod bluetooth. A ten tak samo działa na 2,4 MHz i się wszystko zakłóciło. Jak Ci wszystkie routery podłączone pod sieć LAN na 2,4 nie działają to masz zakłócenia na tej częstotliwości Może nadajnik w pobliżu (np. wojskowy do naprowadzania rakiet balistycznych :flushed:) albo coś innego.

Jest odpowiedź pozytywna na ping routera (ze zmianą zabezpieczeń próbowałem juz wcześniej - bez rezultatu). Pozytywna, ale z dużą stratą z Google’a (75%). Wygląda na to , że coś zakłóca… Dzięki za odpowiedź.

Powyłączałem wszystkie moje urządzenia bt. Bez rezultatu… Może coś jest w okolicy. Czy wzmocienie sygnału na paśmie 2.4 może pomóc? Sa jakieś takie urządzenia, ale czy warto?

Z routera jak rozumiem masz 100% pakietów? Zmień może DNSy na inne. Np Cloudflare 1.1.1.1 a drugi Google 8.8.8.8.

Tak 100%, ale nie moge zmienić DNS w Neostradzie. Chyba że jest jakiś sposób. Pod adresem http://192.168.1.1/ nie moge zmienić DNS Orange Funbox

Zmień DNS we właściwościach połączenia. Windows + X, połączenia sieciowe, ethernet, po prawej zmień opcje karty, wyszukujesz połączenie WIFI, zaznaczasz lewym i klikasz prawym właściwości.
Wybierasz Protokół internetowy TCP IP4, klikasz 2 razy, na dole przestawiasz uzyskaj DNS automatycznie na ręcznie i wpisujesz w pola 1.1.1.1 a poniżej 8.8.8.8, ok i powinno działać.

Jeszcze jedno (tylko nie wiem czy może to zrobić) Ustaw jeden router twój jako ruter z loginem i hasłem innym, ustaw w w nim 20 MHz - wyłacz 40 MHz i zaloguj sie to niego - zobacz co się będzie działo.

Oto i podsumowanie. Próbowałem chyba wszystkiego i nic. Na dodatek od czasu do czasu na kilka godzin zasię wifi 2.4 wracał, wyglądało jakby ktos wyłączył silne urządzenie zakłócające (w szpitalu, który jest niedaleko). Juz się poddałem.
Ale w końcu Orange dociągnął światłowód. Technicy przynieśli nowy Funbox różniący sie tylko obsługą światłowodu. Został wpiety do sieci, na końcu której stały sobie skonfigurowane hotspoty. I stał sie cud. Nagle wszystko zaczęło działać! Znajomy sieciowiec nie potrafił wytłumaczyć tego inaczej niz błędna konguracją Neostrady po stronie Orange. Nie wiem, ale wszystko śmiga pięknie.
Za wszystkie porady dziękuję, nauczyłem sie przy okazji sporo.
A światłowód hula do 100 Mb/s (hulałby więcej, ale jeszcze switch 1GB, no i kable w ścianach do 100).