Box2d w javie

Witam,

czy ktoś może wie jaką bibliotekę doinstalować do javy żeby móc korzystać z funkcji box2d?

jak to zrobić?

Nikt Ci tego nie powie, bo nikt nie wie czym ma być owy box2d. Jesteś pewien, że nie chodzi o standardowy Rectangle2D?

@Airborn: silnik fizyczny - Box2D :wink:

@potrex: oficjalna strona Box2D będzie chyba najlepszym sposobem, do wyszukania portu - podstrona Links, akapit “Java Port of Box2D”.

No właśnie problem w tym że w tej zakładce są tylko przykłady. Nic o instalowaniu :frowning:

Ale co tu jest do “instalowania”? Pobierasz bibliotekę, dodajesz referencję do projektu i możesz używać.

No cóż. Pobrałem pliki, rzekomo “jBox2d” i była tym 3 JAR’y: core, jbox2d-2.0.1-full i jbox2d-2.0.1-library-only. Wstawiłem wszystkie jako biblioteki…I praktycznie każdy import to błąd (oprócz jednego).

Więc nie wiem co jest grane…

To w końcu każdy, czy 2 na 3? Czasami warto przeczytać plik README, jest tam napisane co trzeba zrobić, by “zmusić” JBox2D do działania(czyt.: który JAR dodać).

Mówisz, że występuje błąd. Jaki błąd? Nikt z nas wróżką nie jest(a nie każdemu się chce bawić i sprawdzać “własnoręcznie” czy i kiedy błąd występuje, do tego nie każdy ma pod ręką Javę, a tym bardziej IDE do niej).