Brać czy nie brać - pc z allegro


(Fikoo) #1

Witam ostatnio gdy szukałem części do nowego PC cookies wyswietliło mi ciekawy zestaw

Budżet akurat 3500pln, a podzespoły mnie całkiem zaciekawiły.


(Longhorn2009) #2

Nic ciekawego nie ma w tych podzespołach. Procesor z odblokowanym mnożnikiem, ale na najtańszej płycie głównej, która nie umożliwia podkręcania. 8GB RAM ale o niskim taktowaniu 2133MHz zamiast 2400MHz, które natywnie obsługuje Kaby Lake, niewiadomy zasilacz etc.
http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=299908
Tego typu zestaw będzie na pewno znacznie lepszym rozwiązaniem, choć korzystniej poczekać do końca roku na upowszechnienie i zwiększenie dostaw najnowszych modeli Intela. https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i5_8600k_rzeznik_zwany_coffee_lake?page=0,12 Jak widać model i5 8600K zapewnia wydajność porównywalną, a nierzadko nawet wyższą od i7 7gen (zestaw opiera się na wolniejszym modelu 8400). W tym wypadku cene zawyża płyta główna, ale jak na razie nie są dostępne inne chipsety niż flagowy Z370. W zestawie jest 8GB sporo szybszej pamięci RAM https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i5_8600k_rzeznik_zwany_coffee_lake?page=0,44 Co jak widać robi bardzo dużą różnice względem słabych 2133MHz w zestawie z allegro.
Brakuje dysku SSD, jeśli zależałoby ci na szybkiej pracy sprzętu nie tylko w grach, warto dołożyć. Masz niedrogą, ale znacznie lepszą jakościowo obudowę z trzema fabrycznymi wentylatorami, piwnicą na zasilacz, czytnikiem kart pamięci. Jest markowy zasilacz.
Nie ma systemu operacyjnego, podobnie jak w zestawie z Allegro. Karta graficzna to półpasywny model z 6GB VRAM co zrobi różnicę w bardziej wymagających tytułach, szczególnie za jakiś czas. Wtedy 3GB VRAM jak w zestawie z Allegro stanie się kłopotem.


(Fikoo) #3

Dzięki bardzo za opinie. Szukałem jakiegoś w miare taniego i dobrego zestawu intelek i7 mnie najwidoczniej zmylił. Więc i5 8600k w zupełności wystarczy?


(Longhorn2009) #4

Jeśli nie planujesz podkręcania to dowolny i5 8 gen będzie okej. Wtedy optymalna byłaby płyta główna na chipsecie H3xx lub B3xx. Tyle, że te płyty mają pojawić się w ofercie końcem roku. Warto poczekać na pewno. Modele K umożliwiają podkręcanie, wtedy też zasadną byłaby płyta Z370. Niezbędne jest także chłodzenie.