Brak 10 gb dysku

Jakieś dwa bądż trzy miesiące temu zainstalowałem program Paragon Hard Disk Manager 8.0. I postanowiłem że zmniejsze moją partycje ( DYSK-D 98 Gb ) na mniejsze dwie .(Mam dysk 250 Gb )Wiec ustawiłem iż nowa partycja będzie miała 10 Gb . Po rozpoczęciu przez program podziału , miałem kontrolę nad PC aż nagle wszedłem do mój komputer a tam ujrzałem że brak jest dysku E , mocno się przestraszyłem i anulowałem całą akcje wykonywaną przez program. A następnie prawdopodnie zresetowałem PC i mi wyskoczyło odzyskiwanie plików zgromadzonych na tym dysku E i wszystko poszło o.k. A po pewnym czasie zobaczyłem iż pojemność dysku zmniejszyła się o te 10 Gb zostało to stracone a dane po odzyskaniu tzn. tylko filmy zostały uszkodzone po otwarciu jakiegoś filmu wyskakiwał mi napis brak jakiś kodeków lub zbiór uszkodzony i w związku z w/w problemem mam dwa pytania :

  1. Czy jest jakiś sposób aby utracone 10 Gb powróciły.

  2. Czy uszkodzone filmy da się naprawić. (próbowałem je otworzyć różnymi programami i tak samo kompresować ale wszedzie wyskakiwał mi bład.

  3. Jeszcze niektóre zdjęcia nie są odczytywane przez PC ( podgląd niedostępny ) czy jest na to rada?

Spróbuj programu Gparted do odzyskania 10 GB - jeśli było to powinien je zobaczyć.

Filmy i zdjęcia mogą być uszkodzone. Odzyskiwanie domowym sposobem nie gwarantuje 100% skuteczności.

jaki to błąd?

Do filmów dobry jest DIVXFix

do odzyskiwania danych spróbuj jeszcze “get my data back from ntfs/fat32” zależnie od wersji

błąd podczas odtworzenia filmu treści brak odpowiednich kodeków badz zbiór uszkodzony

W dniu 09.07.2008 , o godzinie 15:39 został dopisany post przez darek-dareczek

próbowałek divxfix ale on tylko działa na avi pliki i tylko jeden udało sie naprawic a pozostałe pliki avi juz nie

W dniu 09.07.2008 , o godzinie 15:41 został dopisany post przez darek-dareczek

a co do programu Gparted w jaki sposób tego dokonac boje sie ze znowu cos pojdzie nie tak