Brak 1Gbps na karcie Realtek PCIe GbE Family Controller

Jak w temacie, w właściwościach karty jest właczony 1Gb a pokazuje szybkość 100/100, model karty sieciowej to Realtek 8111HSD, narazie nie mam internetu 1Gb ale za 1 lub 2 miesiace bede zakładał ale nie chce na darmo kupować adaptera, dlatego założyłem ten temat bo sie nie znam na tym kompletnie

zainstalowanie najnowszych sterownikow nie pomoglo

pc to DellOptiplex 3040 Micro

Zajrzyj tu. Strona wprawdzie nie polska ale translator powinien sobie poradzić.

[SOLVED] - Windows 10 network speed capped at 100mbps on Gigabit port | Tom's Hardware Forum.

To bywa częstą przyczyną.

nie mam zadnego kabla ani internetu 1Gb/s podpietego pod karte, chce wiedziec czemu jest 100/100 skoro karta jest 1Gb i ustawione jest w karcie na 1Gb, musze wiedziec czy bedzie predkosc 1Gb jak podlacze internet 1Gb czy kupic adapter zanim podlaczą mi internet 1Gb/s

Jesli nie masz modemu, routera, kabli obsługujacych 1Gbps a tylko 100 Mbps to nawet jak ustawisz karte na 1 Gbps to ona bedzie pokazywać maksymalnie to co tamte rzeczy obsługują.

Wszelki sprzęt musi być gigabitowy.Masa ruterów ma 100/100.Trzeba szukać tych gigabitowych.To samo bezprzewodowe karty sieciowe.Nawet kable muszą mieć full.Sam Operator może dostarczać setkę,bo masz taki pakiet.Np. 50 czy 75 Megabit i on ma sprzęt 100/100.