Brak “Adaptive Brightness” w menu

Android 9, MIUI 10.3.5.0 Global, Redmi Note 7 - w Settings › Display znajduje się tylko Brightness Level › Automatic Brightness. Nie ma śladu po opcji Adaptive Brightness, która w rdzennym Androidzie stanowi (o ile dobrze pamiętam) oddzielną opcję od zwykłej automatycznej jasności (obie opcje powinny być obecne w menu).

Czy ktoś wie, czy i w jaki sposób można dotrzeć do tego ustawienia?

1 polubienie

Może poszli na łatwiznę i swój mechanizm “wykasowali”. Ja w swoim telefonie z “czystym” Androidem 9 mam tylko “Adaptive Brightness” po wymuszeniu języka angielskiego (amerykański).

W polskim lipa, bo przetłumaczono na “automatyczny” a nie “adaptywny” (tak nazwali jedynie opcję oszczędzania baterii z aplikacjami rzadko używanymi - czyli jeden z “tłumaczy” niby zna takie słowo).

A czy mógłbyś proszę napisać, czy - skoro u Ciebie w angielskim na “czystym” Androidzie jest tylko ta opcja - to czy odpowiada za całkowite włączanie/wyłączanie automatycznego dostosowywania jasności ekranu?

Ustawienia / Settings “:gear::arrow_right: Wyświetlacz / display “:sun_with_face::arrow_right: automatyczna jasność / Adaptive Brightness :arrow_right: i tam mam włącznik / wyłącznik z idyczną animacją:

I ona umie odpowiada całkowicie za automatyczne korygowanie jasności (modyfikuje ręcznie stary ustawiony “procent”).

1 polubienie

Dzięki bardzo za detaliczne wyklarowanie, daje dobry punkt odniesienia.

Czyli nie masz opcji ustawienia “zwykłej” automatycznej jasności poza Adaptive Brightness? Dobrze rozumiem?

Nie mam.

Dzięki screenowi od Ciebie mogę porównać stan rzeczy z MIUI 10, gdzie jest tylko jedno zdanie opisu w kwestii dostosowania jasności względem „ambient light”. Frapującym pozostaje, jak wykryć w takim razie czym naprawdę jest automatyczna jasność w MIUI - tą zwykłą, czy adaptacyjną.

Dzięki bardzo za pomoc.