Brak administratora Windows 10

witam mam problem z tym ze miałem adminstratora i teraz go nie mam bo podczas tego gdy chciałem właczyc sobie automatyczne logowanie bez hasła w netplwiz zmieniłem nazwe tego konta i adminstratora mi zabrało i nie wiem co mogę z tym zrobic .

Widocznie stworzyłeś konto użytkownika. Wyloguj się i zaloguj na Administratora.

tak tylko nie mogę bo jak klikne wyloguj to nie ma innych kont

A jak dasz ustawienia → Konta - to co masz?

Znaczy jest konto ale ma haslo

A nie wiem jakie

No, skoro jesteś administratorem to masz login i pass Microsoftu

Tak aczkolwiek gdy wpisuje hasło które powinno być poprawne pisze ze nieprawidłowe

Dziwna magia, spróbuj zaawansowanego uruchamia i w nim CMD i próbuj odkryć konto administratora wbudowanego w system.

W konsoli:

net user - wyświetli nazwy kont. Administratorów, użytkowników itp.
net user NAZWA UŻYTKOWNIKA HASŁO -pozwala zmienić hasło.
net user nazwa_użytkownika /add. -pozwala dodać kolejne konto.

Jeśli wyłączyłeś konto, ponownie włączysz je:
net user nazwa_konta /active:yes

Masz konto Microsoft? To odzyskaj hasło.
https://support.microsoft.com/pl-pl/account-billing/resetowanie-zapomnianego-hasła-do-konta-microsoft-eff4f067-5042-c1a3-fe72-b04d60556c37

Tamto drugie konto to lokalne jest akurat chciałem zresetować hasło ale się nie dało

a musze miec adminstratora zeby to zrobic bo nie wiem

Konsola z zaawansowanego uruchamiania powinna startować z uprawnieniami konta system, wtedy nie trzeba będzie.

zrobiłem cos takiego wszedłem w tryb awaryjny i na konto które stworzyłem w cmd i w panelu sterowaniu chciałem dac sobie adminstratora i dałem na konto które zrobiłem przez cmd tylko ze tego konta na którym nie ma adminstratora nie było wogule

ok problem rozwiązany mam adminstratora juz dziękuje za pomoc

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.