Brak aero i dziwne przekłamania grafiki

Witam!

Postanowiłem dziś zainstalować 7 na swoim PC.

Wszystko szło dobrze do czasu pierwszego uruchomienia, otóż przy ekranie powitalnym (Zapraszamy) pojawiło się pełno kresek, krzaczków i innego typu przekłamań. Pokazał się pulpit i wszystko wyglądało już normalnie ale problem powrócił przy próbie instalacji czegokolwiek (pokazuje się okienko z informacją i do wyboru Tak lub Nie) jednak nic wtedy nie jest czytelne wszystko “zakrzaczone”.

Pomyślałem że może instalacja sterowników do grafiki pomoże i tak też się stało podczas logowania jak i instalacji programów “krzaki” zniknęły ale pojawił się drugi problem, brak aero… nie mogę go ustawić (grafika GeForce 6200 256MBDDR2) wie ktoś może jak temu zaradzić?

A czy czasem karta Ci się nie grzeje? Sprawdziłeś to? I czy masz nowe sterowniki?

Czy ta karta czasem nie obsługuje tylko DirectX 9.0? Aero jest bodajrze od 9.0c ale moge sie mylić…

Sterowniki najnowsze, directX z sierpnia 2009, grafika się nie grzeje.

I nadal jak uruchamiam system są przekłamania na ekranie powitalnym (poziome czarne psaki) po zalogowaniu wszystko wraca do normy

Spróbuj wgrać starszą wersję sterowników do swojej karty, nie zawsze najnowsze są najlepsze dla starszych kart.

Co do braku Aero, jeżeli karta spełnia wymagania to uruchom Control Panel dalej System and Security - Action Center - Troubleshooting w sekcji Appearance and Personalization uruchom Display Aero desktop effects.

Narzędzie sprawdzi ci co sprawia problem z uruchomieniem interfejsu Aero.

Sterowniki zainstalowane, directX 9c też…

Aero działa ale nadal pozostają dziwne przekłamania ;// podczas logowania