Brak akceleratora 3D pilna pomoc

Na początek witam :wink:

Jestem tutaj nowa, nie wiedziałam zabardzo gdzie napisać wątek. Co do komputera,nie znam się jak ekspert, ale nawet wiem co i jak, więc mianowicie napisze problem.

4 dni temu siedziałam na jakieś stronie, było to chyba zapytaj, wszystko mi sie ścieło i komputer sie wyłączył. Potem gdy go włączyłam, nie ruszała mi się myszka,wiec podpiełam inną, starą z kulką wśrodku,taka jaka była w windows 98. Włączyłam go znowu, i nie działała, potem ( jakby to myszka zrobiła te problemy ) był czarny ekran włączania, i te pare opcji, by włączyć awaryjnie,ostatnia dobrą konfuguracje,itp gdy chciałam cos wybrać klawiatura nie działała zatrzymał sie czas wiec zawołałam siostre, ona próbowała cos zrobić ale niestety trzeba było na nowo windowsa wgrać. I dziś gdy chce zagrać sobie w gre , jaką kolwiek, pisze że brak akceleratora 3D.Przy BIOS-ie nie chce kombinować, bo wiem że łatwo przez niego zepsuc komputer. Nigdy nie miałam tego problemu, akcelerator miałam , teraz karta jest zintegrowana ( najlepsze jest to że jeszcze tydzień temu grałam w assasin creed, the sims3 , fear itp ) komputer mam dobry, 1,50 GB Ram-u, ogólnie jest świetny, ale co mam zrobić, komputer nie odczytuje karty graficznej, bo gdy wchodzę w -> panel sterowania->widok klasyczny->system->sprzęt->menadżer urządzeń, to niema w ogóle ( jak wspomniałam ) karty graficznej, pisze że jest tylko sieciowa. Co mam zrobic, bardzo proszę o pilną pomoc :frowning:

Z góry dziękuje , Magda :cry:

Zainstalowałaś steroniki do karty graficznej?

Dokładnie , najprawdopodobniej brak zainstalowanych sterowników od karty graficznej . Ale czytając Twój opis cięzko zrozumieć czy masz kartę zintegrowaną czy nie . Ogólnie napisz z czego składa się Twój komputer . Potem będziemy myśleć dalej .

gdy siostra instaluje sterowniki to przy ’ wykrywanie sprzętu ’ instalacja sięurywa, bo jak twerdzi siostra, niema karty graficznej właśnie :frowning:

Wciśnij kombinację klawiszy:

w oknie które się otworzy wpisz:

następnie przejdź na drugą zakładkę (u mnie ze względu na angielski system nazywa się ona Display) w polu urządzenie powinnać mieć nazwę twojej karty.

Podaj nam jaką masz kartę a pomożemy znaleźć ci do niej sterowniki.

siotra mówi że mamy karte graficzną

ATI Radeon Sapphire HD 4550 512 MB DDR3 PCI-E 1G HM HDMI

AMD Athlon ( tm ) 64 Processor

3500+

2,19 GHz, 1,50 GBRam

System

Microsoft Windows XP

Professional

Wersja 2002

Service Pack 2

http://sites.amd.com/us/game/downloads/ … xp-32.aspx

Pobierz te sterowniki i spróbuj zainstalować.

rgabrysiak

ale przy ’ Urządzenie ’ ’ Nazwa: ’ i przy nazwie nic nie pisze

dodam jeszcze że na mam program który pokazuje jaką ma sie karte , nazywa się amddriverdonloader

i gdy go włanczam on się otwiera i po pół sekundzie zamyka, klikając na niego co sekunde zdążam zauważyć jedynie że przy napisie \ Karta Graficzna / pisze ’ w systiemie nie znaleziono karty graficznej firm… ’ i napis się urywa. :frowning:

Spróbuj pobrać sterowniki które podałem wyżej i sprawdź czy zainstalują się poprawnie. Jak nie napisz.

gabrysiak, siostra mói że jarobiła, ale przy \ wykrywanie sprzętu graficznego / jest tylko jedna kreska, która w ogóle sie nie ładuje , siostra czekała raz 30 minut aż sięzrobi, i instalacja sama z siebie się wyłączyła

Tutaj masz sterowniki do swojej karty graficznej :

http://www.sapphiretech.com/presentatio … lid=1&os=2

zakładka Catalyst Software Suite - pobierz pakiet , zainstaluj i powinno być po problemie .

CoolWeed już to robiłam . :shock:

teraz działa mi zintegrowana, pisze że jest, ale gdy siostra podpina naszą, pisze że jej niema.

każda gra wymaga 128 pamięci graficznej, a ta zintegrowana ma 64, wiec dalej lipa :expressionless:

teraz działa mi zintegrowana, pisze że jest, ale gdy siostra podpina naszą, pisze że jej niema - wyjaśnij mi to jak 5-latkowi bo nie wiem o co Ci chodzi i wątpię aby ktokolwiek z tego forum wiedział o co chodzi .

Chcesz mieć zintegrowaną , chcesz mieć normalną ( nie zintegrowaną ) .

Dodane 06.01.2012 (Pt) 19:08

Popatrz w biosie czy nie masz tam gdzieś wyłączenia karty graficznej ONBOARD lub coś takiego .

Chce mieć swoją, Sapphire, narazie mam podpiętą zintegrowaną, i ona działa ale nie da sie nią przecież dać w żadne poważne gry -.- a moja, dokupiona chyba 2 lata temu nie działa , gdy siostra podpina tą Sapphire, to w menadżerze zadań pisze że jej niema, a stery niechcą się zainstalować , jest jeden punkcik, i nie chcą sięzrobić, bo komputer nie wykrywa tej sapphire

Tak jak wyżej , popatrz w biosie za wyłączeniem zintegrowanej karty , ponadto mozesz sprawdzić ( tez w biosie ) czy masz ustawiony adapter graficzny na PCI-e .

Dodane 06.01.2012 (Pt) 19:16

Sprawdź jeszcze czy masz podpięty kabel zasilania do karty graficznej.

Sprawdź także czy karta jest prawidłowo podpięta do płyty głównej,czy ma podpięte zasilanie - skoro piszesz że jej nie wykrywa. Dodatkowo zobacz czy karta jest widoczna w BIOSie.

Ale po co mam wyłanczać zintegrowaną ? wyłącze zintegrowną , okaże sie że to nie to i w ogóle mi graficzna nie odpali, troche bezsensu.

a co do tego adaptera, nie znam się, jeśli coś zrobie źle, zapsuje komputer więc czy nie możesz bardziej opisać ? bardzo bym prosiła :cry:

Piszesz tak mało konkretnie że temat osiągnął już dwie strony a nadal nie wiemy wiele więcej.

Proste pytanie odłączałaś niezintegrowaną kartę od płyty główniej? Bo wydaje mi się że sama nie potrafisz prawidłowo zdiagnozować problemu. Niech ktoś bardziej zorientowany sprawdzi czy twoją kartę Sapphire widać w BIOSie.

No własnie nie bez sensu . Jeżeli w biosie masz właczoną kartę graficzną zintegrowaną to włąsnie ona moze Ci blokować wykrycię tej Sapphire .

Zanim dalej będziemy coś myśleć sprawdź czy aby na pewno masz podłączone zasilanie do karty graficznej ( Sapphire ) . Kabel od zasilacza , na końcu mała kwadratowa wtyczka z 4 pinami , która powinna być podpięta do karty graficznej ( przeważnie “gniazdko” umiejscowione jest na końcu karty , po przeciwnej stronie od śledzia - miejsca do którego wpinasz kabel od monitora itp )

tak dopiero potem, gdy menadżer mówił że niema karty

Dodane 06.01.2012 (Pt) 19:34

sprawdzam, ale niema żadnego wejścia na kabel, ani nic :expressionless:

Dodane 06.01.2012 (Pt) 19:36

wiem o jaką wtyczke z 4 pinami Ci chodzi, ale karta niema żadnego wejścia, do czego ja mam podpiąc tą wtyczke skoro przy tej karcie niema żadnego wejścia ?

spróbuje to z Biosem, co dokładnie mam przy nim zrobić ( przy biosie )?

Dodane 06.01.2012 (Pt) 19:38

Ludzie … chodzi mi o to że ani ja ani siostra niechcemy majstrować przy biosie !

co ona ma wcisnąćżeby tą karte zintegrowana wyączyć … oh :expressionless: