Brak aktualizacji SP1 w Windows Vista Home Premium

Witam.

Mam system operacyjny Windows Vista Home Premium na notebooku Toshiba i do dnia dzisiejszego nie pobral mi aktualizacji z Service Packiem 1.

Co mam zrobic?

Aktywowałeś system ??

nie.

A jak aktywowac?

Prawym myszki na komputer, właściwości, z dołu wybierasz aktywuj, dajesz przez internet i ok :slight_smile:

sorry system zostal aktywowany

To już ok ??

system zostal aktywowany w grudniu i do dnia dzisiejszego nie pobral mi Service Pack 1

Spróbuj wejść w windows update i w lewym górnym rogu kliknij na sprawdź, czy są aktualizacje. :slight_smile:

Cytat:

"Microsoft poinformował o rozpoczęciu procesu dystrybucji Service Packa 1 dla Windows Vista za pośrednictwem Aktualizacji automatycznych. Dotyczy to na razie tylko i wyłącznie SP1 dla pięciu wersji jęzkowych, m.in. wersji angielskiej.

Co ważne, Chris Flores z Windows Vista Team ostrzega, że publikacja SP1 do Aktualizacji automatycznych będzie przebiegać stopniowo i nie wszyscy użytkownicy od razu z niej skorzystają. Będzie to wentyl bezpieczeństwa dla Microsoftu, gdyby kolejne instalacje powodowały nieoczekiwane problemy. Po drugie, SP1 nie będzie instalowany automatycznie jak inne krytyczne poprawki. Zostanie on automatycznie pobrany przez klienta aktualizacji, ale przed instalacją użytkownik zostanie poproszony o zaakceptowanie tego faktu.

Automatyczna dystrybucja SP1 w pozostałych wersjach językowych, w tym w polskiej, ma się rozpocząć w połowie maja. Jeśli ktoś nie chce na razie, by SP1 był pobierany automatycznie, powinien zainteresować się narzędziem Windows Service Pack Blocker Tool Kit."

Źródło: TechIT

wejść na stronę microsoftu pobrać i zainstalować … proste

32bitowa vista

http://www.microsoft.com/downloads/deta … layLang=pl

64 bitowa

http://www.microsoft.com/downloads/deta … layLang=pl

service pack 1 dla visty bęzie dostępny dopiero w połowie maja, wtedy service pack będzie odpowiednej wielkości dostosowanej do systemu i poprawek jakie zostały do tej pory ściągnięte

:x Tak ?? To dlaczego mam SP1 z windows update od około 2 tygodni ??

bo jest “wprowadzana stopniowo” ;>

viewtopic.php?f=22&t=237678&p=1575453#p1575453