Brak aktualizacji w Windows Update

Kilka miesięcy temu kupiłem sobie nowy laptop, a dokładnie ten model:
DELL INSPIRON 15 3583 15,6" INTEL CORE I5-8265U - 8GB RAM - 512GB DYSK - R520 GRAFIKA - WIN10

Zastanawia mnie w nim to, że praktycznie poza aktualizacjami dla Defendera w Windows Update nie widzi on żadnych aktualizacji, a jak wiadomo w ostatnim czasie wyszło ich kilka, między innymi Windows 10 20H2, kilka dni po niej kolejna, no i wczoraj następna ubijająca Flash.

Przedtem Dellem miałem starego, kilkunastoletniego Asusa w którym wszystko na bieżąco było aktualizowane i wszystko widział. Gdzieś tylko napisano w necie, że wyszła jakaś aktualizacja, ja już tego samego dnia dostałem ją w Windows Update… a tu w Dellu poza aktualizacjami dla Defendera, zero innych aktualizacji… nic nie dostaje.

Wiem, że można sobie ściągnąć i zainstalować aktualizacje samemu lub poprzez Asystenta, ale nie o to chodzi, chciałbym na bieżąco wszystko dostawać w Windows Update, a nie kombinować…
Wiem też, że aktualizacje wypuszczane etapami, ale jak praktycznie poza bazami wirusów dla Defendera nie dostaje nic.

Dlatego też chciałbym Was spytać, a dokładniej osoby, które posiadają laptop Della, czy dostaliście poprzez Windows Update wszystkie październikowe aktualizacje począwszy od 20H2…?

Jaka wersja Windowsa i kompilacja?

Windows 10 Home
Wersja 2004
kompilacja systemu 19041.572

Ymmm, ale to jest kompilacja z 13 października 2020 ;p i chyba obecnie aktualna dla 2004. Weź sprawdź w historii aktualizacji, bo wychodzi na to że jednak wszystkie aktualizacje masz. Mogłeś nawet nie zauważyć, bo w ciągu ostatnich 2 lat Winda aktualizuje się bardzo szybko, kwestia kilkudziesięciu sekund - kilku minut max.

Ten nr kompilacji jest i u mnie, ale od 9.06. - nie jest to więc aktualna wersja .Czekaj na pojawienie się w WU nowej wersji - cierpliwości.

Nie ośmieszaj się W10 nie jest to system rolling, i daleko mu do tego.

Kilka dni temu z ciekawości ściągnąłem “Asystenta aktualizacji” i ok. godziny laptop ściągał i zainstalował aktualizacje.
W USTAWIENIA - SYSTEM - INFORMACJE wersja systemu z 2004 zmieniła się na 20H2.
Potem przywróciłem widowsa do ustawień początkowych licząc, że już zaciągnie wszystkie nowe aktualizacje, a tu lipa… ponownie wskoczyła stara wersja 2004 zamiast 20H2…

I tak dla przykładu, brakuje:


Podejrzewam, że mój stary 13-letni Asus zaciągnął by to wszystko od razu, a tu nowy Dell za 3 tys. zł. i lipa…

20H2 wchodzi etapami. Ja dostałem dzisiaj dopiero info że moge pobrać i zainstalować ale mi się nie śpieszy.
Jak zwykle są błędy. Poczekam tym bardziej ze jest testowana nowa kompilacja która naprawia błędy poprzedniej.

Wolę nie sprawdzać na sobie czy któryś z nich może mi się przytrafić

Może Nie masz się co spieszyć. Aktualizuj jak będą nowe paczki. Widocznie tyle trwa

Jeszxzw możesz pobrać samemu stąd brakujące paczki https://www.catalog.update.microsoft.com/Home.aspx