Brak antywirusa, a bezpieczeństo komputera. + logi


(Eleks) #1

Witam! Jestem już z Wami bardzo długo ale teraz dopiero postanowiłem założyć konto :slight_smile: Niejednokrotnie czytam z uwagą wszelkie wątki aby poznać i pogłębić jeszcze bardziej umiejętność m.in w radzeniu sobie z komputerowymi problemami.

Ale do rzeczy. Osobiście jestem zwolennikiem stanu, w którym maszyna daje z siebie max mocy jeśli chodzi o szybkość działania. Z tego też wniosku powstały różne modyfikacje więc nie dziwcie się, że logi mogą być nieco inne. Nie posiadam również zatem antywirusa.

Jestem na razie barzdo zadowolony, gdyż nie miewam żadnych problemów z komputerem.

Chciałem zapytać ( mimo że temat był juz poruszany niewątpliwie ). Czy na podstawie logów, które zamieściłem niżej można powiedzieć, że wypadałoby abym zainstalował antywirusa ?

przy okazji moglibyście napisać co Wam się w nich nie podoba - osobiście co do Hijacka raczej nie mam zastrzezeń oprócz jednego wpisu (alg ?) ale Combofix wydaje się podejrzany. < mogę się mylić bo za dobry w tym nie jestem >

Pozdrawiam Was barzdo serdecznie i dziękuję za to że jesteście.

Windows XP

Logi:

http://wklej.org/id/b3df599ea4 - Hijackthis

http://wklej.org/id/ef6a9c136e - Combofix


(Gutek) #2

Jaki masz problem nic nie widać


(Kpc21) #3

Z tego co napisal wygląda na to, że log jest profilaktyczny :wink:


(Eleks) #4

Tak konkretnie to jakichś konkretynch większych problemów, ale skoro już tu jestem chciałem zapytać:

Korzystam z Webkita Nightly dla safari. Nie odczytuje mi on żadnych linków html ( początkowo próbował je otwierać w notatniku, ale już po Combofixie próbuje tym Safari tyle że bez skutku - ( brakuje mu like corefoundation.dll, który dla Safari jest zainstalowany)

Czy ktoś zna może sposób by Safari Nightly poprawnie odczytywał te linki ?

Pozdrawiam

HarryPotter - raczej profilaktyczny -wolę wiedzieć jakby się coś działo, bo nie uśmiecha mi sie instalowanie specjalnie antywirusa :wink:


(huber2t) #5

Spróbuj przeinstalować Safari