Brak aplikacji, która może otworzyć ten link

Cześć. Czasami podczas otwierania jakiejś aplikacji (głównie gier) wyskakuje okienko (screen poniżej).
błąd

Ogólnie mimo to gra/aplikacja uruchamia się normalnie, nie ma z nią żadnych problemów ani żadnych „crashów”. Po kliknięciu „Przejrzyj sklep Microsoft Store” otwiera się tylko jego główna strona i nic konkretnego do zainstalowania czy pobrania. Znalazłem w necie opisywany problem i jego teoretyczne rozwiązanie w tym linku:
Forum Microsoft
Zastosowałem się najpierw do punktu pierwszego ale ten nie rozwiązał mojego problemu. Chcąc zastosować się do punktu drugiego niestety dostaję taką odpowiedź zwrotną:

Czy ktoś jest w stanie pomóc jak rozwiązać w.w problem i co ewentualnie zainstalować?

Może literówka lub pliku już w tej lokalizacji nie ma i trzeba znaleźć nową.

Może to pomoże. https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/brak-aplikacji-aby-otworzy%C4%87-link/ca687926-ae87-447f-9b12-475605e1dbb8

Plik jest bo aplikacja normalnie się uruchamia i działa.

Zrobiłem już wcześniej tak jak jest to tam opisane i nic z tego.

Wyczytałem, że problem pojawia się w momencie gdy odinstaluje się Xbox Game Bar z Windows 11. Owszem, Ja u siebie to odinstalowałem bo niepotrzebnie uruchamiało się w tle i zabierało zasoby. Wyłączyłem też w opcjach Game Bar uruchamianie w tle i przechwytywanie obrazu.

Podany przez ciebie link i polecenia powershella, które stosowałes, dotycza problemów z uruchomieniem lub aktualizacją Windows Defendera (.SecHealthUI.exe)

Tylko i wyłącznie zainstalowanie Game Bar naprawia ten problem więc niestety musiałem do niego wrócić nie chcąc widywać error’a.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.