Brak archiwizacji wiadomości w Outlook Express 6?


(Klim44) #1

Witam. Mam problem z programem pocztowym Outlook Express 6 otóż po formacie i ponownym skonfigurowaniu tego programu nie mam dostępu do starych wiadomości archiwalnych. Napisałem o tym do biura obsługi klienta onet. A oni mi odpisali tak:

ktoś wie czy da sie jakoś te wiadomości odzyskać #-o


(Cedar) #2

Czy i gdzie (w jaki sposób) archiwizowałeś te wiadomości?

Korzystając z dostępu do poczty za pomocą POP3 wysłane wiadomości nie są zapisywane na serwerze tylko lokalnie na Twoim dysku. Tak samo jeśli odznaczyłeś w ustawieniach konta "pozostaw wiadomości na serwerze" to już zostały z niego skasowane chwilę po tym jak je pobrałeś.


(Klim44) #3

Widzę że teraz nie mam zaznaczonej w narzędziach/właściwości poczty/zaawansowane, opcji "pozostaw wiadomości na serwerze". Przed formatem pewnie też nie była zaznaczona. :?

Mówisz że wiadomości nie są zapisywane na serwerze tylko na moim dysku nawet jeśli nie miałem zaznaczonej powyższej opcji, pytanie gdzie na moim dysku w jakiej lokalizacji były zapisywane :?

czy jednak zostały już skasowane jak nie miałem zaznaczonej tej opcji, ale jak mogły zostać skasowane chwilę po tym jak je pobrałem, outlook zapamiętywał wtedy wszystkie stare wiadomości


(Cedar) #4

Jak łączysz się z serwerem nie przez IMAP tylko za pomocą POP3 (odbieranie) i SMTP (wysyłanie) to wiadomości wysyłane nigdy nie są zapisywane na serwerze pocztowym w folderze "wysłane" - tam lądują wiadomości tylko gdy używasz IMAP (Onet tego nie obsługuje) lub gdy wchodzisz na swoje konto za pomocą przeglądarki internetowej (przez www)