Brak automatycznego montowania napędów wymiennych

Mam problem z automatycznym montowaniem napędów wymiennych (wydaje mi się, że stało się to po zmianie jądra na 2.6.16-2 - sam go nie kompilowałem, tylko ściągnąłem paczkę). Początkowo miałem jądro 2.6.12-12 i wszystko działało (zainstalowane wraz z systemem). Z urządzeniami USB nie ma kłopotu - są montowane po włożeniu do gniazda (poza kilkoma modelami).

Początkowo nie były też montowane napędy optyczne (jedynie płyty CD Audio były automatycznie montowane). Mój fstab (sam w nim jak dotąd nie grzebałem):

/dev/hda5 / ext3 defaults 1 1

/dev/hda7 /home ext3 defaults 1 2

dev/hdc /mnt/cdrom auto umask=0,users,iocharset=iso8859-2,codepage=852,noauto,ro,exec 0 0

/dev/hdd /mnt/cdrom2 auto umask=0,users,iocharset=iso8859-2,codepage=852,noauto,ro,exec 0 0

/dev/fd0 /mnt/floppy auto umask=0,users,iocharset=iso8859-2,sync,codepage=852,noauto,exec 0 0

/dev/hda1 /mnt/win_c ntfs umask=0,nls=iso8859-2,ro 0 0

/dev/hda3 /mnt/win_d ntfs umask=0,nls=iso8859-2,ro 0 0

/dev/hda4 /mnt/win_e vfat umask=0,iocharset=iso8859-2,codepage=852 0 0

none /proc proc defaults 0 0

/dev/hda6 swap swap defaults 0 0

Napędy optyczne zaczęły się montować automatycznie po ich włożeniu dopiero gdy zmieniłem plik na:

/dev/hda5 / ext3 defaults 1 1

/dev/hda7 /home ext3 defaults 1 2

/dev/hdc /mnt/cdrom iso9660 noauto,ro,user 0 0

/dev/hdd /mnt/cdrom2 iso9660 noauto,ro,user 0 0

/dev/fd0 /mnt/floppy auto umask=0,users,iocharset=iso8859-2,sync,codepage=852,noauto,exec 0 0

/dev/hda1 /mnt/win_c ntfs umask=0,nls=iso8859-2,ro 0 0

/dev/hda3 /mnt/win_d ntfs umask=0,nls=iso8859-2,ro 0 0

/dev/hda4 /mnt/win_e vfat umask=0,iocharset=iso8859-2,codepage=852 0 0

none /proc proc defaults 0 0

/dev/hda6 swap swap defaults 0 0

W dalszym ciągu nie jest montowana automatycznie dyskietka (kiedyś było tak, że wystarczyło w Konquerorze lub Nautilusie wejść do katalogu floppy reprezentującego zawartość dyskietki i była ona automatycznie montowana. Teraz trzeba skorzystać z ikony Komputer na pulpicie i kliknąć następnie ikonę dyskietki - wówczas jest ona montowana - ale trzeba ją odmontować ręcznie (ręczne montowanie dyskietki też działa, więc fstab jest chyba prawidłowy). Nie mam pojęcia co nabroiłem - być może trzeba było lepiej poświęcić więcej czasu i samemu skompilować jądro niż korzystać z gotowca. Ktoś wie w którym kierunku szukać ? Usługi haldeamon i messagebus są uruchomione. Zostawiłem sobie na wszelki wypadek stare jądro - jednak teraz na nim również nie działa automatyczne montowanie dyskietki. A może coś kombinować z autofs (nie jest zainstalowane) ?

System to Mandriva 2006, Gnome 2.10.2, KDE 3.4.2.

wywal wpisy dotyczace cdromu i dyskietki; hald wszystko montuje automatycznie.

dodo

dodo1122, jesteś tego pewien ? Przy braku tych wpisów w fstab po kliknięciu ikonki Komputer na pulpicie nie mam ikon reprezentujących napędy optyczne i stację dyskietek. Przy używaniu Konquerora i Nautilusa napędy nadal nie są automatycznie montowane. Zatem chyba nie o to chodziło.