Brak automatycznego sprawdzania pisowni w Apache OpenOffice

Mam bardzo dziwny problem z Apache OpenOffice wersja 4.1.0, a mianowicie w Writerze nie chce działać moduł  Automatycznego sprawdzania pisowni, czyli nie pokreśla wężykiem na czerwono błędów ortograficznych. Z obsługą tego modułu nie miałem żadnych kłopotów w wersji 3.4.1 OpenOffica.

 

Kilka tygodni temu, gdy po raz pierwszy ściągnąłem wersję 4.1.0 moduł też nie działał. Kładłem na karb tego, że to wersja niestabilna. Teraz, gdy już od 29.04.2014 jest to najnowsza wersja oficjalna, ze zdziwieniem stwierdzam, że wciąż u mnie ten program źle działa.

 

Co więcej, ściągnąłem rozszerzenie Language Tool 2.5, które powinno podkreślać różne błędy na niebiesko. Też nie podkreśla automatycznie.

 

Może macie pomysły, gdzie mam błąd i jak go naprawić?

A w przeglądarce Ci podkreśla? Np. u nas na forum?

Niestety, na forum też nie podkreśla.

 

Na razie musiałem zrezygnować z Apache OpenOffice wersja 4.1.0. W jego miejsce zainstalowałem OpenOffice UX 3.4.4-1. Ten automatycznie podkreśla błędy, gdy piszę we Writerze. Natomiast tutaj na forum będów nie zauważa.

 

Tak więc wciąż nie wiem, jaka jest przyczyna, że u mnie Apache OpenOffice wersja 4.1.0 źle działa (pod wzgledem ortograficznym).