Brak automatyki w avast 5.0

dlaczego nie może “niby” najnowszy program avast 5.0 ściągnięty z działu “dobre programy” automatycznie aktualizowć swojej bazy wirusów lecz wyświetla non stop bzdurną informację o braku połączenia z serwerem. w starej wersji wersji avast 4.8 nie było z tym żadnych problemow hi…czyżby to jednak nie była najnowsza wersja lecz tylko wersja testowa?jeżeli to testowa jednak wersja na dziś to po co znalazła się w tym dziale,hi…

romdan

Miałem podobne objawy. Odinstaluj “ręcznie” poprzednią i nową wersję Avast’a, potem CCleaner i zainstaluj ponownie 5. U mnie pomogło i wszystko działa jak należy!

Sprawdź ustawienia aktualizacji,może są nie tak jak trzeba ustawione.

A w firewallu przepuściłeś?

mój problem z aktualizacją avast 5.0 nadal o zgrozo występuje mimo reinstalacji,zielonego światła w zaporze,poprawnych ustawień automatycznej aktualizacji.nadal wyświetla się komunikat “błąd połączenia z serwerem aktualizacji”…co dalej radzicie z tym fantem robić?

romdan

romdan , łączysz się przez proxy lub coś innego?

no właśnie… mam stałe kablowe łącze z internetem ale czy też łączę się przez proxy niestety nie wiem ,sri (potrzebne będą chyba parametry proxy od dostawcy internetu,hi…być może) gdyż proxy akurat nie mam zaznaczone w ustawieniach programu avast 5.0,hi…wyswietla się komunikat przy próbie aktualizacji następujacej treści: nie można się połączyć z download633.avast.com(tu seria zmieniajacych sie cyfr z stała końcówką :80)

romdan

Dodane 23.01.2010 (So) 14:28

czy jest jeszcze ktoś tutaj na tym forum obeznany w problemie jaki mam z aktualizacją avast’a 5.0???porady typu jak wyżej to tylko li ciągłe sprawdzanie czy są dobrze zaznaczone ustawienia.dwukrotnie przeinstalowany avast 5.0,prawidłowo zaprogramowany.zapora wszystko przepuszcza,brak proxy ale już automatyczna czy też manualna aktualizacja bazy wirusów non stop wyświetla nadal komunikat: "nie można połączyć się z serwerem download(kompozycja cyfrowa)avast.com(kombinacja cyfr…)"co jest grane bo poprzednia wersja avast’a 4.8 chodziła bez zarzutu a mam jakiś sentyment do tego oprogramowania (rok bez wpadki,hi…)

romdan

Dodane 23.01.2010 (So) 14:52

ciekawe czy znajdzie się informacja na ten problem,hi…

romdan

U mnie opisany problem występował gdy zainstalowany był Ashampoo Firewall. Nie pomogło nawet wyłączenie zapory. Problem zniknął po jej odinstalowaniu.

ano właśnie mam zainstalowaną zaporę aschampoo,hi…ale tez znalazłem wyjscie awaryjne :o ,które to pozwala mi na ręczne aktualizowanie tegoż avast’a 5.0.396,hi…

romdan

Czy ten awaryjny sposób to: Panel sterowania/ dodaj usuń programy/ aktualizuj program? Z chęcią zainstalowałbym tą zaporę z powrotem.

tak własnie to ten sposób aktualizacji recznej tegoż avasta przy czynnej zaporze ashampoo,hi…

Odinstaluj to (…)i zainstaluj ciut lepszego i prostego w obsłudze Zone Alarm Free lub zaawansowanego Comodo IS

Przepuszczasz proces (Allow) Avast.setup i AvastSvc

Problem powinien zniknąć. Osobiście na Ashampoo miałem problem z Operą.

dziekuję za next poradę i już się tym…zajmuję, ciekawym co wyjdzie z tej zabawy,hi…

romdan

mam taki sam problem z avastem 5 +zapora Ashampo firewall 1,2 i też nie mogę zaktualizować antywirusa . Zmieniłem na AVG 9 i zapora Ashampo i w tej kombinacji też nie mogę zaktualizować nawet ręcznie , wygląda na to że to zapora blokuje chociaż nie mam jej ochoty zmieniać jestem z niej zadowolony ale cóż ,

jest problem w zaporze ashampoo 1.2.ja w tej chwili mam problem z glowy bo wywalilem avasta i ashampoo i kupilem avg pelna wersje avg w sklepie i po problemie,hi…w mysl zasady cos za cos.ashampoo blokuje avasta jest fajna zapora ale od dawna nie jest tez aktualizowany i tu jego niestety wada.

romdan

Nie lepiej było zmienić zaporę? Ashampoo jest jedną z gorszych zapór :stuck_out_tongue: Fajna jest owszem, ale Outpost, zone alarm, pc tools albo comodo :wink: