Brak autoodtwarzania

Siema :slight_smile: mam maly problem tzn moj kumpel ma :slight_smile: chodzi o to ze kupil dysk Samsung HD322Hj 320 GB no i wszystko dobrze podlaczyl ale nie wykrywa go na poziomie biosu juz ;/ w instalatorze xp rowniez tak jakby dysku nie bylo wszystko 4 razy sprawdzalem czy jest podlaczone i bylo do konca podlaczone jego plyta glowna to ASRock PV488+ i wlasnie tu jest chyba problem ze ta plyta jak by to powiedziec jest za stara na ten dysk bo ta plyta obsluguje sata 1.5 GB a dysk ma 3.5 i tu jest problem co ma on robic czy kupic inny dysk starszy czy bo tak slyszalem ale nie wiem jak to sie robi przerobic SATA na plycie glownej tak aby ten dysk wyszukiwalo .?

co do tego na gorze to kumpel oddal kompa do naprawy :slight_smile: dzieki wszystkim za pomoc;)

moim innym malym problemem jest to ze jak wkladam plyte do napedu to nie ma autoodtwarzania musze wchodzic na plyte przez otworz wie ktos co sie stalo ? :slight_smile: #-o

Dysk powinien mie膰 zwork臋 pozwalaj膮c膮 na przestawienie go w tryb pracy SATA I

kupujac dysk nie dostal zadnej zworki przynajmniej tak mi mowil i nie widzialem tam zworki ale wkladalem zworke od jego starego dysku tez samsunga i nic to samo sie dzialo czyli zero reakcji ;/ :frowning:

lolek2417 , nazwij temat konkretnie, bez zb臋dnych ozdobnik贸w. popraw b艂臋dy - na forum u偶ywamy polskiej pisowni. Przeczytaj regulamin. zignorowanie moich pr贸艣b spowoduje wyci膮gni臋cie konsekwencji.

:slight_smile: przepraszam juz poprawilem;]

flash BIOSa i po problemie :slight_smile:

wiesz moze jak to zrobic??:frowning:

Problem mo偶e by膰 w zasilaniu .Dyski SATA potrzebuj膮 innego zasilania. W wtyczce musi by膰1 5 przewod贸w.

Napi臋cia 12V, 5Vi 3,3V . Tak gdzie艣 wyczyta艂em.Sprawd藕 i daj zna膰.

Wiesz co zgodzilbym si臋z tob膮 ale kole艣 kupi艂 zasilacz 400W i tam zasilanie jest prawdopodobnie prawidlowe:) :slight_smile:

Jest Nowy Rok, wi臋c od pocz膮tku.

Ten typ dysku ma dwa rodzaje interfejsu:SATA i SATA2.

SATA ma zasilanie na wtyczk臋 Molex 4 x pin.

SATA2 ma zasilanie z 15to pinowej wtyczki pod艂膮czanej do p艂yty g艂贸wnej, ta natomiast powinna mie膰 24 ro

pinowe gniazdo do pod艂膮czenia zasilacza[dodatkowe napi臋cie 3,3 V].

Teraz powiedz kt贸r膮 wersj臋 dysku ma kolega.

Pozdrawiam

wie ktos co moze sie dziac i jak to naprawic?

pooomocy:(