Brak biosu (błąd podczas aktualizacji biosu)

Witam wszytkich :slight_smile: Ostatnio próbowałem zrobić upgrade mojego biosa. Wiec zacząłem robić (pobrałem ze strony producenta) i zacięło się :frowning: I wtedy touchpad przestał działać, klawiatura to samo. Poźniej zrestartowałem laptopa, już się nie uruchomił, tylko black screen (wentylatory działają). Co mogę z tym zrobić? Od razu zaznaczam, że nie posiadam stacji dyskietek (wyczytałem, że mozna zrobic recovery, ale wtedy potrzebuję dyskietek).

Laptop:

Acer Aspire 5530

(nie wiem jaka płyta główna, nie mogę sprawdzić w specyfikacji laptopa niestety, ale chyba ma dualbios).

Dziekuje za pomoc :* Proszę o jak najszybsze odpowiedzi.

http://www.hardwaresecrets.com/article/41 Moim zdaniem tylko serwis…

Ja mam Acera Extense. Przerwałem w trakcie upgrade’a i miałem to samo. Niestety tylko serwis. Softwearowo nic sie nie da zrobić. Muszą Ci odlutować biosa i wgrać od nowa. Koszt: ok 300 zł. :confused:

Naprawdę nic innego nie da się zrobić? Widziałem wiele tutoriali, aby to naprawić (poprzez użycie stacji dyskietek, można zakupić takową do laptopa?). Słyszałem o wyjmowaniu baterii biosu, tylko nie mogę rozebrać tego laptopa :confused:

Laptopa nie rozbieraj,jeśli nie mialeś z tą czynnością do czynienia.Dla nowicjuszy to ryzyko ! Nie pogarszaj sytuacji.Próbuj mimo wszystko wejść do BIOS,może podpiętą drugą klawiaturą ? I ustawić go na Default-Domyślne.Stację dyskietek zewnętrzną na USB można kupić,ale Ty nie możesz się dostać do systemu.http://allegro.pl/zewnetrzna-stacja-dys … 90541.html

Jak mam podłączyć dodatkową klawiaturę i co dalej? Mogę wziąść stację dyskietek z komputera stacjonarnego (jakieś dodatkowe akcesoria potrzebne?)?

Klawiaturę podepnij pod USB,lub PS/2 Fioletowe gniazdo…jeśli takie masz.Może wykryje.Może BIOS całkiem nie padł.

Stacja FDD ze stacjonarnego się nie nadaje…nie takie złącze.

Ze stacji zewnętrznej nie zbotuje pliku z biosem, ta metoda może uratować płytę w pc jak stacja jest podpięta kablem do płyty, przy laptopie idziesz do serwisu.

Próbuję dalej, narazie bez zmian :expressionless: Robie wszystko przez pendrive.

  1. Formatuję.

  2. Włączam WINCRIS

  3. Gdy juz się zakończy wszystko w WINCRIS zamieniam tamten BIOS.WHP na ten ściągnięty ze strony Acera (Zamieniłem JALB101.WHP na BIOS.WHP)

  4. Odłączam zasilacz i wyjmuję baterię.

  5. Podłączam pendrive.

  6. FN + ESC (trzymam ok. kilka minut po włączaniu)

  7. Podłączam zasilacz (widać jak kolor lampeczki zmienia się na różowy/fioletowy na chwilkę)

  8. Włączam laptopa.

  9. Słyszę dźwiek włączania się dysku twardego i wentylatów (najwyższe obroty).

  10. I czekam, na pendrivie wyświetla się komputer i strzałka do tego urządzenia (pendrive), takie cos wyświetla mi się jak przeprowadzam jakieś operacje na pendrive (np. kopiowanie etc.)

  11. Laptop tak zostaje i wcale się nie wyłącza po pięciu minutach…

Co mogę zrobić? Co robię źle? Nie chcę oddawać tego do serwisu… Wyczytałem, że jest jakiś przełącznik pod klawiaturą (aby sflashować biosa) ale nie ryzykuje ponieważ nie wiem, czy jest on w moim modelu. Czy jest możliwość przywracania biosu przez kartę pamięci (memory stick pro duo 2 gb)?

Proszę o pomoc! ;(