Brak biosu

Dzień dobry, mam problem z z komputerem podczas włacznia komputera nie można wejść do biosu i w ogóle nie widać nic na ekranie i po jakimś czase włacza się system który jest raczej uszkodzony ponieważ nie widać w ogóle kafelek jak jak daję na więcej programów to też nic nie ma. Chciałem od nowa zainstalować sytem ale przez ten bios nic nie mogę zrobić. Wyjmowałem baterię. Podczas właczania komputera jest normalny odzew biosu w postaci “piknięcia”. Później podłączyłem inny dysk i od tamtej pory nic się nie pokasuje na ekranie.

No i mamy się domyślać co i jak? co to jest konfiguracja komputera.

 

Czy połączenie karty grafiki i monitora, to HDMI?

Konfiguracja komputera:

-procesor: Pentium Dual Core E5300

-karta graficzna: 8800gt

-płyta główna: Gigabyte GA-EP35-DS3L

-3GB Ram

-zasilacz Fortron 500W

Tak, karta graficzna jest połączona za pomocą kabla HDMI ale wcześniej normalnie było widać bios

No to na czas naprawy zrób połączenie VGA lub DVI i masz.

Wziąłem inny kabel ale także nie działa i dopiero uruchamia się gdy system wystartuje

Jasne, a wyjąłeś kabel HDMI?

 

Wypnij dysk systemowy (komp wyłączony) i sprawdź, czy możesz wejść do biosu.

 

Edit:

 

A nie masz czasami jeszcze coś podpięte pod kartę grafiki? to wyjmij wtyczkę np: TV

wziąłem inny kabel HDMI ponieważ w monitorze nie mam wejścia dvi a w karcie nie mam wyjscia vga więc zostało mi tylko możliwość HDMI. Nic innego nie mam podpiętego do karty graficznej. Gdy odłączyłem dysk to na monitorze pjawił się komunikat od monitora “łącznie pc” a następnie wyłączyło go i nic więcej już nie pokazało

Reset biosu baterą, dysk systemowy odłączony - prawidłowy reset zresetuje datę i godzinę.

 

Jak to nic nie da, użyjesz przejsciówki DVI-VGA i kabel VGA i musi być bios.

bios już się pokazuje ale gdy ma się już pokazać system w ogóle nic nie widać i monitor przechodzi w stan spoczynku. to samo jest ze starym dyskiem gdzie mam zainstalowanego windows’a 7

Zobacz jak pracuje tryb awaryjny.

 

Możliwe, że karta grafiki uszkodzona.

Sprawdź monitor na innym kompie.

monitor podpiąłem pod laptopa i działa poprawnie. nie mogę wejść w tryb awaryjny bo wyłącza się zraz po bootowaniu ale jak przełożę kabel na inne wyjście z karty graficznej to nie pokazuje się bios a pokazuje się dopiero windows 

To może z poziomu Windows, odinstaluj sterownik grafiki,resztki katalogu Nvidia z dysku usuń ręcznie, czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart i niech zainstaluje stery systemowe do karty i zobacz co teraz.

teraz sprawdzilem w ustawieniach że mam ustawione dwa monitory jeden mój a drugi jakiś analogowy.

Najlepiej zrób co Ci napisałem, a jak będzie OK, wgrasz nowy ster do karty.

niestety ale nie pomogło a jak instaluję nowe sterowniki to on mi ciągle ustawia jakiś monitor analogowy 

No to weź go usuń lub ustaw domyślny lub jako pierwszy Twój.