Brak biosu

Hej, witam na forum.

Mam problem - kupiłem kompa - płyta MSI K9Neo-F, ale bez ce-romu. Wlaczylem zeby sprawdzic czy dziala - no i ok, tylko, ze nie ma biosu - wyskakuje linia komend i cos tam o nvidii pisze. Wiem, ze jak bralem bez cd to nie mieli jak biosu zainstalowac. Ale mam pytanie odnosnie tego jak mam to zrobic???

Mam plyte cd od mobo i jak wloze do napedu, ktory dzis wladuje do obudowy, to sam sie bios zgra z tej plyty, czy cos musze robic ???

Prosze o szybka odpowiedz. Pozdrawiam

Sorki, chyba powinno byc w dziale problemy.

BIOS jest zawsze :slight_smile:

Ty natomiast piszesz o wierszu poleceń

Wlasnie, ze nie ma !!

Ja mam BIOS pod F2 a nie pod “del” :))

napisz co dokladnie tam wyskakuje i czy masz zainstalowanego winsowsa

juz nie pamietam, bo nie mam aktualnie dostepu do kompa - pojawia sie wiersz polecen Nvidii, a windowsa nie mam chce zainstalowac, ale nie moglem wejsc do biosu. Moze wlasnie pomoze wcisniecie F2, choc nie pisze nic o tym przy starcie. O ile pamietam to nie ma nawet podanej wersji biosu, no ale powinien byc - w koncu to nowy komp.

To poczytaj instrukcję obsługi do płyty głównej

wreszcie

to co pisze o nvidii to po prostu bios karty graficznej, która jest wykrywana prze bios płyty jako jedna z pierwszych, do biosu wchodzi się różnymi klawszami ale najczęściej funkcyjnymi oraz del, ins, esc lub kombinacją klawiszy.

Nie używaj Caps Lock przy pisaniu tytułu tematu

Hehehe bios jest w kości pamięci ROM na płycie głównej i nie trzeba go wgrywać (można wgrać ewentualnie jego aktualizację).

Do poczytania:

http://pl.wikipedia.org/wiki/BIOS

jeszcze nigdy sie z czymś takim nie spodkalem :o

z tym sie zgodze

też polecam :slight_smile:

Nie no troche przesadziłeś bios musi być w przeciwnym razie komp by nie ruszył to tak jak człowiek nie miał by serca a żył każda płyta główna ma zapisaną konfiguracje którą można modifikować w zależnośći od płyty głównej można tam wejść przez delete F2,F10, F8 czy Esc.