Brak bluetooth po odświeżeniu systemu

Po odświeżeniu systemu zniknęły ikony bluetooth,chcąc wysłać zdjecie nie ma takiej opcji :frowning: Teoretycznie w usługach lokalnych funkcja jest włączona.

co znaczy “odświeżeniu systemu” ?

Przepraszam, odświeżenie komputera z zachowaniem istniejących plików. Miały tylko zniknąć zainstalowane przeze mnie programy ale przepadł z nimi również bluetooth.

a, chyba rozumiem…

sterowniki do bluetooth są poprawnie zainstalowane?

Niestety nie moja dziedzina,nie mogę znaleźć…

masz jakąś płytkę do tego Bluetooth?

Klawisz Windows + x - z rozwijanego menu wybierz Menedżera Urządzeń --> a tam poszukaj swojego Bluetooth --> zobacz czy jest włączony i ewentualnie zaktualizuj sterowniki.

Lub druga droga do Menedżera Urządzeń - klawisz Windows + r - wpisujesz hdwwiz.cpl i masz to samo.

Niestety w menadżerze go nie ma. Kupiłam laptopa już z wgranym i też żadnej płyty nie posiadam.

Witaj.

Klawisz Windows + c -> ustawienia -> zmień ustawienia komputera -> bezprzewodowe -> sprawdź, czy Bluetooth jest włączony. W przypadku, gdyby był wyłączony, włącz, to oczywiste, i pomiń następne kroki.

Żeby Bluetooth działał, w dużej części laptopów, musi być uruchomione WiFi, ponieważ współdzieli kartę sieciową.

Windows + x -> Panel sterowania -> centrum sieci i udostępnienia -> zmień ustawienia karty sieciowej -> połączenie sieciowe Bluetooth(jeśli takie w ogóle jest)->ppm->włącz.

Jeżeli to nie pomoże, wykonaj jeszcze raz to, co zalecał Jasiek.w , a następnie w zakładce karty sieciowe sprawdź, czy któraś z kart nie jest wyłączona.

(strzałka na białym kółku lub żółty znaczek)

Przy włączonym WiFi, znajdź ikonę połączenia sieciowego w tray paska startowego, ppm -> rozwiąż problem. System zacznie wyszukiwać problemy z połączeniem. Jeżeli będzie coś związanego z Bluetooth, wykonaj polecenia.

Podaj model komputera.

W bezprzewodowych go nie ma tylko WiFi,przy ustawieniach karty sieciowej również,jakby mi wyparował. Karty sieciowe sprawdziłam i są włączone. Znalazłam w aktualizacjach samsunga sterownik do bluetooth,zaczyna sie instalować po czym wyskakuje komunikat,że nie zainstalowano. Ciężki przypadek… Samsung NP350V5C-S0F

Przed instalacją sterownika spróbuj zatrzymać usługę Bluetooth.

Po zatrzymaniu usługi spróbuj ponownie zainstalować przez “SW Update”

Jeżeli to nie pomoże, to pobierz paczkę sterowników ze strony samsunga, a następnie spróbuj zainstalować z pominięciem “SW Update”. Na stronie nie ma sterowników dedykowanych dla Windows 8, dlatego warto spróbować instalacji w trybie zgodności z W7. Przed instalacją warto przeczyścić system, np. CCleaner

Problemem podczas instalacji sterowników, mogą być pozostałości po poprzednich wersjach. To, że nie widać Bluetooth w menedżerze urządzeń nie oznacza, że nie ma po nim pozostałości. Przy pomocy programu Driver Fusion, możesz sprawdzić i ewentualnie odinstalować pozostałości po sterownikach Bluetooth.

http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Fusi … 39277.html Jeśli zechcesz skorzystać z programu Driver Fusion, pobierz go z linków bezpośrednich.

“Korzystanie z programu zalecamy jedynie doświadczonym użytkownikom. Usunięcie istotnych dla działania systemu sterowników może spowodować jego awarię i problemy z uruchomieniem” Ewentualne użycie programu na własne ryzyko!

Jest jeszcze jedna możliwość, tj. odinstalowanie (po wcześniejszym pobraniu właściwych sterowników WiFi,Bluetooth,etc.) całej karty sieciowej WiFi i ponowna instalacja. Jeżeli do łączenia z internetem wykorzystujesz WiFi, to w przypadku nieudanej instalacji nie będziesz miała internetu. Warto o tym pamiętać.

– Edit

Podobny problem został opisany na innym forum:

http://programyzadarmo.net.pl/forum/win … 2b7f244b60

Warto spróbować aktualizacji przez Windows Update, Microsoft dystrybuuje w ten sposób intelowskie sterowniki. Może to coś da?

Sterowniki dla W7 nie chciały się zainstalować,błąd zgodności. Driver fusion nie znalazł pozostałości po sterownikach bleutooth. Spróbuje jeszcze z tym Windows Update,prawdę mówiąc boję się kombinować tą kartą sieciową,jak mi padnie internet to już nic nie wykombinuję…

Dokładnie o tym pisałem. Wydaje mi się, że lepiej szukać rozwiązania problemu bez odinstalowywania karty sieciowej.

W usługach lokalnych Bluetooth jest ustawiony na start automatyczny?

Podczas instalacji sterowników, instalator uruchamiasz z uprawnieniami administratora?

Możesz również uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów ze zgodnością aplikacji. Ppm na instalator->właściwości->zgodność->uruchom narzędzie do rozwiązywania… U mnie rzadko pomagało…

Podaj nazwę karty sieciowej, ponieważ producent nie podaje- a przynajmniej ja nie mogłem znaleźć.

Jest taki bezinstalacyjny program Bluetooth Driver Installer, który odnajduje właściwe sterowniki BT. Podaję stronę, ale nie mogę niczego więcej o tym programie powiedzieć, poza tym, że uruchomiłem na komputerze. Nie wiem skąd pobiera sterowniki ani czy są bezpieczne. Wygląda na to, że nie zawiera wirusów.

Poszukaj jeszcze na dysku C, w folderze Program Files (x86) lub Program File, folderu, który zawiera sterowniki BT. Może ręczne uruchomienie coś da.