Brak boot managera po przywracaniu systemu

Witam.

Mam laptop Toshiba A3oo z systemem Vista Home premium 32. Laptop ma 1 rok. Po ostatniej aktualizacji

systemu były próby zakończenia jej (3 z 3) lecz żadna nie kończyła się powodzeniem a laptop ciągle się

resetował. Mam zrobiony backup systemu programem Acronis True Image Home. Postanowiłem więc

z tego skorzystac. W trakcie przywracania system z kopii zapasowej ok. 50% - prawdopodobnie wyczerpała

mi się bateria i laptop się wyłączył. Przy próbie pierwszej i następnych system się nie uruchamia

lecz wyskakuje mi napis z lewej strony monitora:

BOOTMGR is missing

press ctrl+Alt+Del to restart

Proszę o radę co powinienem dalej robic.

Do laptopa nie mam płytki tylko obraz systemu wgrany przez producenta.

Pozdrawiam

obraz miałeś nagrać na płyte czy jest to partycja recorvery? przy włączaniu nie ma opcji np. f10 to recorvery?

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Zmieniłem tytuł na bardziej konkretny - jeszcze bardziej nie porafię.

Szukałem na Googlach, bez skutku.

pozdrawiam

Dodane 17.08.2009 (Pn) 8:13

Mam oryginalną partycje recovery i wiele razy przywracałem system przy pomocy klawisza F8.

Tym razem klawisz ów nie działa. Problemy wynikły po próbie skorzystania z backup-u stworzonego

miesiąc temu programem Acronis True Image Home.

Pozdrawiam

jeśli byłby to faktycznie brak tego boot menagera to wystarczyło by posiadając płyte z Vistą w opcji naprawa wpisać fixboot i fixmbr.

Nie wiem czy faktycznie tak jest że brak tego boot managera, mogę jedynie stwierdzic że tak

pisze w lewym górnym rogu po próbie uruchomienia lapka.

A płytki Visty nie mam.

Pozdrawiam

najprostszy sposób to pożyczenie płyty od znajomego albo pobranie czystej instalki z sieci i instalacja przy użyciu swojego klucza. Można by też próbować przywracać ten boot menager ale nie ma pewności czy mimo to system będzie działał. Ciekawym sposobem jednak nie takim prostym było by zainstalowanie Linuksowego Gruba, o to musiałbyś pytać w dziale Linux