Brak bootloadera po instalacji Ubuntu 12.04 LTS


(Lastowka Stefan) #1

Jako, że to mój pierwszy post na Forum DP także wypada na początku powiedzieć "Cześć". Jestem dwudziestokilkuletnim miłośnikiem nowych technologii.


(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(Thunderstormpolska) #3

Pierwszym pomysłem jest pobranie już wersji 14.04, bo niebawem (za miesiąc) zostanie “wydana” jako wersja stabilna (teraz są prace kończone nad nią)

 

Poza tym zamiast Ubuntu, bym polecał Xubuntu (ale możesz mieć mniejszy komfort) lub Kubuntu

 

Xubuntu:

http://cdimage.ubuntu.com/xubuntu/daily-live/current/

 

Kubuntu:

http://cdimage.ubuntu.com/kubuntu/daily-live/current/

 

Osobiście polecałbym Xubuntu, ale dużo tu użytkowników KDE


(Fixuntl) #4

ximian - wybacz, ale jesteś zwykłym trollem, skoro nie wiesz jak pomóc to nie wypisuj farmazonów.

 

SteveKato - podaj konfigurację, to jest PC czy laptop ? Masz 1 kartę graficzną czy hybrydę ?

 

 

Widzisz coś sprzecznego z regulaminem- raportuj// semtex


(Lastowka Stefan) #5

Dzięki za podpowiedź. 

 

Pewnie tak zrobię, będę tez instalował różne odnogi Ubuntu, ale najpierw chociaż przez kwartał chciałbym zostać z wersją niezmienioną. Chociaż jak wiadomo w dzisiejszym świecie ciężko czymś na dłuższy czas zaciekawić ludzi :wink:

 

Komputer stacjonarny - AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 5200+ 2.71 GHz, 4 Gb RAM DDR2 


(Tobster) #6

SteveKato - jaka karta graficzna ? Będąc na Windowsie ściągnij program HDD Scan 3.3 podaj screena z raportu SMART. Czy karta graficzna jest podłączona po HDMI ? Jak uruchomisz kompa to przyciskaj strzałkę w dół, wtedy będzie widoczny bootloader.


(Lastowka Stefan) #7

tobster - zrobiłem tak jak powiedziałeś, screen raportu SMART znajduje się poniżej. Karta graficzna Geforce GT 440 jest podłączona przez DVI i D-sub do dwóch monitorów. Niestety nie pomaga wypięcie ani jednego, ani drugiego z nich. Sprawdzałem również po obu kablach, zero różnicy. Ciągle “Out of range” w momencie gdy bootloader ma sie pokazać wyskakuje.  

 

post-221834-0-33826200-1394303751_thumb.


(Tobster) #8

Primo masz dysk do wymiany od razu uprzedzam nie baw się w zerowanie, mhdd itp. możesz zmienić taśme i jeszcze raz sprawdzić SMART. Sprawdź na stronie: http://support.seagate.com/customer/warranty_validation.jsp czy dysk jeszcze się załapie jak tak to dostaniesz po naprawową sztukę.


(Lastowka Stefan) #9

Link się nie wyświetla, mógłbyś wyjaśnić czemu dysk jest do wymiany ? 


(Piesek64) #10

Dysk zaczyna padać. Możesz to zobaczyć na twoim screenie z programu. Np. parametry są większe niż powinny