Brak Bootmgr. Naciśnij Ctrl+Alt+Del, aby zrestartować

Witam, mam problem z nowym komputerem wszystko zaczęło się od zawieszenia przeglądarki internetowej, później całego systemu Windows 7 i po samoczynnym restarcie wyskoczyła mi informacja na ekranie że “Brak Bootmgr. Naciśnij Ctrl+Alt+Del, aby zrestartować” jest to płyta główna GIGABYTE H81M-S2H bios jest Gigabyte UEFI ale sam system jest zainstalowny jako MBR a nie GPT. Po tej informacji zrestartowałem komputer wszedłem do Biosu UEFI i przez chwilę Dysk systemowy SSD A-Data SP920 128GB nie był wykryty dopiero po ponownym restarcie komputera pojawił się w Biosie. Postanowiłem w takim razie od nowa zainstalować system Windows 7 i dysk był poprawnie wykryty, nawet były te dwie partycje na tym dysku po porzednim systemie jedna 100MB i druga na system (układ standardowy) usunąłem obydwie i założyłem nowe, zainstalowałem system wszystko było OK nawet kilka razy uruchamiałem komputer ponownie i nic nie wyskakiwało, wyłączyłem komputer poszedłem do pracy wracam włączam a tu znowu “Brak Bootmgr. Naciśnij Ctrl+Alt+Del, aby zrestartować”  i system nie startuje, o dziwo jak w opcji Boot Overide (jednorazowy rozruch) wybiorę dysk SSD i kliknę ENTER to system się włącza co może być tego przyczyną? Dodam że system nawet ten pierwszy do dziś chodził dobrze nic się nie działo odkąd kupiłem komputer aż do dziś… Czy to jakiś problem z dyskiem SSD?  Sprzęt jest nowy ma ok 20 dni cały komputer. Pomóżcie, bo to nie możliwe że przez 20 dni był sektor rozruchowy, przy którym nikt nic nie kopał aż nagle wyskakuje że go nie ma…

 

Teraz ponownie uruchomiłem komputer i system załadował się od razu tak jakby z Bootmgr było wszystko w porządku a niekiedy wyskakuje to że jest go brak i nic dalej nie idzie co się dzieję? Czy zastosować te komendy fixboot, fixmbr i rebuildBCD? Ale przecież wszystko działo coś po tym zawieszeniu się komputera się stało 20 dni system Windows 7 chodził normalnie ech

Może BIOS/UEFI “gubi” dysk. Zrób reset BIOSu. Sprawdź napięcie na baterii. Ewentualnie poszukaj firmware płyty głównej i dysku SSD.

A może UEFI sobie po prostu dobrze nie radzi z emulacją Biosu MBR i problem by rozwiązała instalacja już wszystkiego w najnowszym formacie czyli jeśli mam UEFI to instalacja też w trybie UEFI GPT ? 

Reset biosu zrobiłem, bateria jest dobra i dalej to samo…

Przywracałem mbr tymi komendami w wierszu poleceń ale to nic nie dało, dalej po restarcie wyskakuje to że nie ma bootmbr, dziwne 20 dni wszystko było ok a teraz nagle takie jaja masakra…  

Nie musisz nic robić -wymień kabel sygnałowy SATA jakim jest podłączony dysk do płyty głównej.Ja tez tak miałem z dyskiem SSD.

Panowie, problem został rozwiązany i był banalny, po prostu miałem Pendriva podłączonego na stałe do komputera jako taki mini dysk na pliki różne pobierane z internetu żeby nie zaśmiecać sobie SSDka i po restarcie BIOS chciał czytać Pendriva zamiast dysku SSD na którym jest system i dlatego wyskakiwał taki komunikat, od dziś już na stałe nie podłączam żadnych dysków i pamięci przenośnych bo tylko powodują problem z rozruchem systemu, można sobie podłączyć jak system jest już włączony ;-) 

Nie przesadzaj! Wystarczy w BIOSie ustawić odpowiednio sekwencję bootowania. Dysk twardy SSD na pierwszym miejscu i będzie zawsze OK.