Brak BOOTMGR, niemożliwość uruchomienia komputera

Witam

Na wstępie, jeśli wybrałem niewłaściwy dział to przepraszam i proszę o przeniesienie tematu.

Mój problem jest następujący:

Od wczoraj przy próbie uruchomienia komputera wyświetla się tylko czarny ekran i komunikat o treści:

 

"Brak BOOTMGR

Naciśnij Ctrl+Alt+Del aby zrestartować"

 

Nie mam niestety płyty instalacyjnej żeby samemu to obejść. Na komputerze był od razu zainstalowany system Windows 7 ostatnio zaktualizowany do Windows 10.

Żadnych raportów nie jestem w stanie podać ponieważ nie mogę uruchomić komputera. Proszę o pomoc. Gdyby problemem było odzyskanie systemu z Windowsem 10 nie zależy mi na nim aż tak bardzo.

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj oraz opcji Użyj pełnego edytora , a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Witaj,

podczas startu komputera naciskaj F8 do pojawienia się menu opcji zaawansowanych rozruchu. Następnie wybierz Advanced options/Zaawansowane opcje > wybierz Command Prompt/Wiersz polecenia. Po uruchomieniu się czarnego okienka wpisz: sfc /scannow

Twoja rada jest całkowicie bezużyteczna, gdyż bootmgr jest jednym z ważniejszych plików wymaganych do zabootowania Windowsa.

Ale może być użyteczna, jeśli zostanie włączona instalka windows’a z funkcją napraw komputer :wink:

Gdzieś tu już widziałem post skąd wynaleść instalkę :slight_smile: