Brak BOOTMGR

Witam!

Mam problem z uruchamianiem komputera. Zawsze kiedy go uruchamiam pojawia sie informacja

System cały czas musze uruchamiać z płyty :frowning: Co mam zrobić zeby startował normlanie?

a masz więcej niż jeden dysk ??

Mam 3 dyski

to pewnie dlatego wejdź do biosu i ustaw w sekwencji bootowania z którego ma się uruchamiać.

Już to robiłem. Dysk na którym mam Windows jest na pierwszym miejscu i nadal to występuje :frowning:

odłącza 2 pozostałe dyski i zainstaluj jeszcze raz system, albo zrób tzw, nakładkę. prawdopodobnie instalator systemu umieścił bootloadera na innym dysku. albo skorzystaj z opcji konsoli odzyskiwania (2 pozostałe dyski muszą być odłączone)

OK! Tak zrobię

Tylko jak uruchomić konsole odzyskiwania w Viscie? W xp było prosto tutaj nie mogę tego znaleźć

rób tak:

wpisz to w cmd

CD-ROM:\boot\bootsect.exe -NT60 All

cześc mam ten sam problem wpisuje w wierszy poleceń CD-ROM:\boot\bootsect.exe -NT60 All ale to nic nie daj

zbyszek098 , w konsoli wykonujesz polecenia:

  • bootrec/fixmbr

  • bootrec/fixboot

  • bootrec/rebuildbcd

Pozwolcie że odkopię temat.

Miałem ten sam problem gdy zainstalowałem Debiana Lenny. W GRUB2 można było wybierac między Linuxem a Winsdowsem ale ten drugi nie bootował. Pojawiał się własnie taki komunikat jak w temacie. Postąpiłem tak jak napisaliściew poprzednim poście. Sposób działa ale teraz zamiast GRUBa ładuje mi sie od razu Windows i nie mogę uruchomić Debiana. Jak powrócić do GRUBa tak, żeby Windows i Linux ładowały się poprawnie?

ksysinek , popatrz tu

http://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Pro … 12231.html