Brak BOOTMGR

Witam!

Kupiłem nowego Laptopa ASUS bez systemu i instalując Windows 7 zapomniałem o podłączeniu zasilania. Komputer się wyłączył. Byłem przy dzieleniu partycji.

Gdy włączam laptopa wyskakuje mi komunikat: Brak BOOTMGR Naciśnij Alt + Ctrl + Del. aby zresetować

Nie da się nic zrobić. Nie da się zainstalować Windowsa. Co mam zrobić?

Oddac do serwisu jesli jest na gwarancji - jednak nie wspominac o nie podlaczeniu zasilania :slight_smile:

Druga opcja to zakup ,swojego’’ Windowsa (ok. 350 zl) z plytka.

Trzecia opcja to instalacja samodzielna z pożyczonej płytki na numer licencyjny z naklejki - jednak to nie zawsze sie udaje.

Wejdź do biosu i przestaw kolejność bootowania, aby napęd był na pierwszym miejscu. Wcześniej nie było systemu i sytuacja inaczej wyglądała bo automatycznie przy braku systemu na dysku, komputer startuje z płyty. Teraz potrzebna jest właśnie zmiana ustawienia tej opcji.

P.s. wypowiedź osoby powyżej pozostawie bez mojego osobistego komentarza :roll:

Mam płytę z Windowsem, ale nie da się go zainstalować. Za pierwszym razem wszystko szło ok, dopóki nie poszła bateria, teraz się nie da dokończyć.

Co zrobić, by móc zainstalować od nowa

Dodane 30.12.2010 (Cz) 16:32

Wielkie dzięki F2 zadziałało. Załączył się BIOS.

Użyj klawisza F2, najpierw pojedynczo bo to w nie wiem czy we wszystkich modelach ale w niektórych na pewno pozwala wybrać kolejność bootowania. Wtedy wybierasz właśnie napęd z listy i instalacja wystartuje. Do właściwego BIOSu wchodzi się przez 3krotne wciśnięcie F2.

Na pewno nie F8 tylko F2, F12, Del, lub Esc.

Skoro to nowy laptop to każdy ma możliwość ustawienia boota. Np. przez F12 bez wchodzenia do BIOSu gdzie latwo cos popsuc dla niezorientowanego.

P.s. wypowiedź osoby powyżej pozostawie bez mojego osobistego komentarza :roll:

Czy mógłbyś mi podać w co trzeba wejść i jak zmienić, bo boję się poprzestawiać. (Jestem twoim dłużnikiem.Wielkie dzięki)

Longhorn2009 , lubisz się popisywać cudzym kosztem? Ja do Ciebie osobistych wycieczek nie robię.

Mateusz - lepiej poproś kogoś obeznanego bo BIOSY są różne. Prędzej spróbuj z tym F12 i ustaw boot na CD.

patrz na 30/32sek, wchodzisz w tą opcje Boot Device Priority i tam ustawiasz żeby napęd był na pierwszym miejscu/na samej górze, dysk twardy jako drugie urządzenie.

Wielkie dzięki. Pierwszy raz instaluję Windows 7, czy może znasz jakąś stronę z poradnikiem jak zainstalować, bo przy poprzedniej instalacji zatrzymałem się na dzieleniu partycji. Jest inaczej niż w XP.

Jak instalowałeś XP to poradzisz sobie też z Siódemką, tutaj jest nawet łatwiej bo mamy tryb graficzny i obsługe za pomocą myszki.

http://www.youtube.com/watch?v=Yt7C_yB2xmA Z instalacją pomoże ci to wideo, nie przeglądałem całego ale myśle pomoże wystarczająco, jak coś to pisz. Instalacja na tym filmiku przebiega na wirtualnej maszynie, ale niczym sie nie różni od standardowej instalacji. Laptop jest nowy więc masz ułatwione zadanie bo w razie czego nie masz żadnych danych do stracenia.

Powodzenia w działaniu.

Z tego filmu nie mogę nic załapać, czy mógłbyś mi napisać co robić po kolei.

Dodane 30.12.2010 (Cz) 17:12

U mnie jest inaczej:

http://s1.img.pl/v/1478/dsc00926.jpg

http://s1.img.pl/v/1479/dsc00925.jpg

Aha to doszłeś na razie do BIOSu? Robisz tylko to co jest w tej 30-32s, nic więcej. Zakładka inna niż Boot cie nie dotyczy, u ciebie inaczej to wygląda niż na wideo, ja mam della to nie pomoge ci szczegółowo ale wybieraj po kolei te opcje w zakładce boot i któraś tam będzie z taką listą, na której bedzie do wyboru kolejność bootowania z napędem, dyskiem HDD i resztą np. czytnik kart. Ustawiasz tam żeby CDROM był na pierwszym miejscu.

Co do właściwej instalacji

To tutaj instalacja-windows-vista-instrukcja-krok-kroku-t249720.html jest instr instalacji Win Visty. Instalacja Siódemki wygląda identycznie z pojedynczymi wyjątkami. Instalujesz system na nowym sprzęcie więc wybierasz w odpowiednim momencie instalacje niestandardową, tak jak w linku. Jak dojdziesz do partycjonowania dysku, kasujesz obecną partycje jak zdążyłeś utworzyć poprzednio i tworzysz nową o dowolnym rozmiarze (zalecane 50-100GB), reszte wolnego miejsca dajesz na partycje D i ew. E. Na koniec po podzieleniu dysku nie zapomnij zaznaczyć dysku C (kliknąć na niego), żeby nie wyszło że system wgra sie na np. E bo ona była ostatnia utworzona. Potem kolejny etap to kopiowanie plików i właściwa instalacja, po automatycznym restarcie trzeba będzie wpisać np. nazwe użytkownika, klucz, czas ustawić.

Jak masz polskiego Windowsa to nie będziesz miał problemów.

Czy mógłbyś pomóc mi ze zmianą Z dysku na DVD w Boocie?

U mnie jest inaczej:

http://s1.img.pl/v/1478/dsc00926.jpg

http://s1.img.pl/v/1479/dsc00925.jpg

Dodane 30.12.2010 (Cz) 17:42

Już zrobiłem. Instaluje się.

Która wersja Windows 7 jest najlepsza:

Home Basic

Professional

Ultimate

Starter

Enterprise

HomePremium

Server Home Standard

czy jakiś inny server

Dodane 30.12.2010 (Cz) 18:00

Instaluje Professional

Mateusz005 skąd masz tyle systemów wszystkie legalne czy z torrentów sciągane [-X

Wiesz co pisz nowego posta jak coś, będzie lepiej a ten system rzeczywiście wygląda podejrzanie i na pewno nie wygląda na legalny ale dobra pomijam już te kwestie i tak trzeba będzie go aktywować, w przeciwnym wypadku po 30dniach sie zablokuje :stuck_out_tongue:

klucz jest do jednej wersji np tylko do pro lub ultimate albo starter itd.

nie możesz sobie wybrać no chyba że testujesz wtedy masz za darmo 30 dni

To jest normalne! Nośniki Sevenek mają tak, że w niektórych przypadkach pytają jaką wersję zainstalować. Z Viśtą swoją drogą też tak jest.