Brak BOOTMGR

Witam mam problem dzisiaj próbowałem usunąć partycje z pen drive. Program się zawiesił i zresetowałem kompa. Po restarcie zniknęła mi jedna partycja. Postanowiłem ją odzyskać. Ściągnąłem program Akronis. W tym programie próbowałem odzyskać dane, po czym zmieniłem literkę partycji która nie była widoczna w moim komputerze. Zauważyłem ze nad partycja której nie było, była jakaś czerwona chorągiewka. Postanowiłem ją usunąć i nałożyć na inna partycje. (nie pytajcie mnie dlaczego to zrobiłem bo nie mam pojęcia ;/) Wyskoczył komunikat że do poprawnego działania potrzebny jest restart systemu. Od tamtej pory wyskakuje mi komunikat:

Brak BOOTMGR naciśnij ctrl+alt+del aby zresetować

Przeszukałem forum/Google i odpowiedzią na moje pytanie była naprawa Windowsa 7. Klikam na napraw system i nic się nie dzieje w miejscu gdzie powinien by widoczny mój twardy dysk który mam naprawić nie ma nic. Tak jak by go nie było. Odpalam załaduj sterownik i mogę wejść na partycje z systemem. Gdy próbuje zainstalować Windowsa bez formatowania tej partycji wyskakuje błąd.

Instalacja systemu windows napotkała nieoczekiwany bład. sprawdz, czy zródła instalacji są dostepne, a nastepnie ponownie uruchom instalacje.

Kom błedu: 0x0000005

Postanowiłem ściągnąć Windows 7 recovery disc. Przy ładowaniu plików dochodzi do połowy i wywala błąd.

This error can be caused by enpluggging a removable storage device such as an

extrenal USB drive while the device is in use, or by faulty hardware such as a

hard drive or CD-ROM drive that is failing. Make sure any removable storage is

properly connected and then restart your computer.

status 0xc00000e9

Info: An unexpected I/0 error has occurred

Nie wiem co mam zrobić żeby przywrócić laptopa do użytku. Da się jakoś to naprawić to znaczy zrobić tak żeby twardy był widziany pod Windowsem??

Witam,

Ta czerwona chorągiewka określa czy partycja jest aktywna, czy nie.

Jeśli ustawiłeś partycję aktywną na inną niż ta na której chcesz zainstalować system to system nie wystartuje.

Musisz jeszcze raz użyć Acronisa i ustawić aktywną partycję tą, na której chcesz zainstalować Windowsa.

BootMGR jest szukany zawsze na partycji aktywnej

Domyślam się, że masz więcej niż jedną partycję i na pozostałych są ważne dane?

Jeśli nie chcesz ich stracić to porada wyżej jest najkorzystniejsza dla ciebie.

Partycje mam dwie, jedna 50gb druga 250gb. Po próbach usunięcia partycji z pena ta 250gb zniknęła. Czyli mam podłączyć twardy dysk pod inny komputer i zrobić tak żeby chorągiewka była na partycji z Windowsem? A czy jak podłącze ten twardy z laptopa pod inny komputer to czy będzie widziany normalnie? Bo jeśli nie będzie dało się przywrócić chorągiewki to chciałbym w jakiś sposób odzyskać dane.

Nie musisz dysku podłączać pod inny komputer, możesz włożyć płytę z acronisem do napędu laptopa i zabootować acronisa z płyty.

Płytę z acronicem możesz zrobić z poziomy windowsa w Programie Acronis (opcja stwórz dysk ratunkowy czy coś podobnego).

A odnośnie danych to masz je na dysku 50 GB czy 250 GB?

Jeśli dane są na 250 GB to ustaw czerwoną chorągiewkę na 50 GB i na nim zainstaluj system, a jeśli dane masz na 50 GB to chorągiewkę ustaw na 250GB i tam zainstaluj system

Dane mam na 250GB. Na 50GB jest system. Co do płyty acronisa to windows w ogóle mi jej nie bootuje. Spróbuje teraz z inną płytą.

To nie windows ma zabootować płytę.

Pod Windowsem możesz zrobić płytę bootującą:

Uruchom Acronis Disc Director pod windowsem i wybierz opcię Kreator ratunkowego nośnika startowego :

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http … 29,r:9,s:0

Włóż płytę do napędu i stwórz płytę ratunkową

Włóż płytę do uszkodzonego komputera i uruchom z niej Acronisa

Dalej musisz ustawić Czerwoną chorągiewkę na dysku 50GB i zatwierdzić

U mnie wygląda to tak:

http://img341.imageshack.us/img341/3695/acronis.png

Gdy próbuje utworzyć ten dysk ustawiam żeby działał pod Windowsem i nie mogę utworzyć dysku bo muszę podać ścieżkę pliku WinPe 2.0,2.1 albo 3.0 mogę też go ściągać ale ma 1,2gb. A jaka wersja acronisa jest na twoim screenie i czy da się utworzyć ten dysk na trialu.?

EDIT:

Udało się utworzy dysk na innej wersji Acronisa. Ale chyba nie da się nic zrobić bo jest to wersja trial. Musze użyć pełnej wersji. Doszedłem do momentu w którym widzę twardy dysk i partycje. Tak jak pisałeś ustawiłem czerwoną flagę na twardym dysku Który ma 250GB pozostałe dwa są na zielono. Jeden zastrzeżony przez system drugi 50gb.

Czerwona flaga nie na dysku 250 tylko 50 GB, jak napisałem.

jeśli masz acronisa trialowego to też powinno działać.

Acronisa możesz znaleźć tak:

google i zapytanie: acronis disc director 11 pl

pierwsza strona z peb

Miałem 11 ale pod nią nie mogłem utworzy płyty bo wołało jakiś plików WinPE. Teraz mam 10 wszystko jest ok bez problemu się tworzy. Już nagrywam ta płytę zobaczymy czy wszystko będzie ok.

EDIT:

Odpaliłem acronisa i zmieniłem flagę. Teraz stoi na Operation Progress i nic się nie dzieje ;/

A partycja 50GB ma literę przypisaną (np c:?)

To jest partycja, czy nieużyta przestrzeń?

Musi być partycja i na niej ustawiasz flagę.

Udało się zmieni flagę na partycje z systemem Windows ale to nic nie dało nadal wykasuje błąd BOOTMGR. Ale teraz system wykrywa tą partycje w naprawie więc powinno być wszystko ok. Próbuje naprawić, po restarcie jest to samo.

EDIT:

Wszystko działa normalnie. Odpala się system ale nadal nie widać tamtej partycji 250Gb. Jest jakiś sposób że naprawić tą partycje i nic nie stracić? Czy lepiej przenieść dane przez acronisa i sformatować twardy dysk?

EDIT2:

Dodam że partycja jest widoczna pod acronisem, mogę ją przeglądać tylko nie ma przydzielonej żadnej literki.

Jak przydzielisz literę spod acronisa to powinieneś mieć dostęp do danych spod windowsa.

Tylko nie usuwaj, nie formatuj i nie zmieniaj tej partycji. Przydziel tylko literę np d: e:

Jak to nie pomoże to pozostanie odzyskanie danych spod acronisa

Przydzieliłem literę ale to nic nie dało nadal jest to samo mój komputer tego nie widzi. Znowu nie widać literki. Acronis i zarządzanie komputerem widzi ta partycje nie ale ma literki. Gdy próbuje zmienić literę i ścieżki wywala mi błąd:

http://img339.imageshack.us/img339/8093/badu.png

na obrazku widać ze tamto 250GB jest jakby nie przydzielone.

Gdy próbuje w acronisie wejść w Acronis Recovery Expert to przechodzi wszystko po czym wyskakuje komunikat że acronis nie znalazł nieprzydzielonych obszarów na twardym dysku.

literkę przydzielasz spod płyty?

Spod win7 może się nie udać.

Nie z systemu. Normalnie się odpalił tylko z nalazłem się w punkcie w którym zresetował mi się komputer po zabawie z programem do partycji. Próbowałem osunąć partycje z pendrive a osunęła się sama z kompa. Acronis widzi partycje jako dobra ale nie ma literki której nie mogę przydzielić.

zabootuj płytę z acronisem jeszcze raz i tam przydziel literkę dla dysku 250MB.

Po restarcie powinno być ok

Gdy bootuje acronisa to pokazuje mi ze ten twardy dysk ma przydzieloną literkę E.

zrób zdjęcie z acronisa spod płyty

Czy acronis wykrywa dysk jako NTFS?

Tak wykrywa go podczas bootowania jako NFTS (E:). Mam zrobić zdjęcie podczas bootowania jak to wszystko wygląda??

jak uruchomisz acronisa do zrób zdjęcie jak on wykrywa partycję