Brak bootmgr

Witam. Mam problem z laptopem. Przy próbie formatowania dysku nie było opcji formatuj tylko odswież i załaduj sterownik po kilku próbach i różnych windowsach udało się sformatować dysk jednak nie dało się już zainstalować systemu. Laptopa mam ponad 3 lata nigdy wcześniej nie miałem z nim takiego problemu. Teraz cały czas wyskakuje napis brak bootmgr wcisnij ctrl alt delete aby sformatować w biose ustawione mam żeby 1 startował cd rom. Na internecie czytałem coś że trzeba sterowniki jakieś zainstalować pod dysk sata. Laptop to hp dv6750ea bardzo proszę o pomoc. Dziekuję

Dodane 09.06.2011 (Cz) 11:19

a jeżeli już coś ruszy dalej to pojawia sie taki obraz

http://img839.imageshack.us/img839/5020/zdjcie0423f.jpg

Konsola odzyskiwania:

dla xp

fixmbr

dla vista / 7

bootrec /FixMbr

tropek85 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

szukałem na googlach już dużo wcześniej i dalej nic;/ dlatego pisze tutaj. Wie ktoś jak sobie z tym poradzić? chce zainstalowac windowsa 7.

Może przełączenie w Biosie z AHCI na IDE pomoże?

ale nic nie było zmieniane w biosie do tej pory windowsy instalowałem bez problemu nic takiego sie nie pojawiało;/

Brak bootmgr nijak się ma do twojego problemu. Sformatowałeś dysk więc nie masz tego pliku. Ja napisałem ci jak go masz przywrócić. Zmień nazwę tematu na konkretną.

Co do właściwej części tematu. Może to być wina wszystkiego, ale na pewno nie sterowników sata (chyba, że masz nieoryginalny dysk). Nie masz czegoś pod usb podpiętego ? Jakiegoś pena etc ? Jeśli wcześniej miałeś windows7 to jest prawdopodobne, że twój napęd/dysk długo nie pożyje.

Jeśli natomiast wcześniej miałeś xp to może będzie to wina trybu w jakim jest ustawiony dysk. Powinno tam być wymieniane ide mode na ahci i właśnie na to ahci masz zmienić.

Jedyne co jeszcze jest możliwe poza wcześniej wspomnianymi jest bad sector na dysku.

ale wcześniej miałem windowsa7 nie miałem xp . Dysk jest oryginalny. W biosie nie zmieniałem nawet nie wiem gdzie to ustawić, a to mój pierwszy post na forum. To skoro brak bootmg nijak się ma do mojego problemu to dlaczego taki napis mi się pojawia? Nie mam nic podpiętego pod usb

Taki napis się pojawia bo usunąłeś partycję z systemem, a to jeden z pierwszych plików ładowanych podczas startu systemu. A błąd ten wystakuje ci ponieważ jeśli system nie wykrywa cd (bo fizycznie nie ma czym go odczytać), idzie dalej i bootuje z twardziela. Wyłącz w biosie boot z hdd (zostaw tylko napęd) i zobaczysz czy wyskoczy ci błąd bootowania czy brak owego pliku.

//edit musiałem zmienić, wiem 4x dysku w jednym zdaniu jest bez sensu xD

BOOT OPTIONS

F10 and F12 Delay (sec) [0]

CD-ROM BOOT [ENABLED]

FLOPPY BOOT [ENABLED]

INTERNAL NETWORK ADAPTER BOOT [DISABLED]

BOOT ORDER

ATAPI CD/DVD ROM DRIVE

NOTEBOO HARD DRIVE

USB FLOPPY

USB HARD DRIVE

NETWORK ADAPTER

tak mam w biosie

ale dziwi mnie to że zawsze robiłem tak samo formata i nie usuneła się nigdy partycja systemu

Zawsze możesz spróbować bootowalnego programu do partycjonowania. Skoro twój lap obsługuje boot z usb spróbuj stworzyć bootowanego pendriva i to z niego zainstalować.

nie za bardzo wiem co i jak ;/ masz na myśli żeby windowsa zainstalowac z pendrive? niebardzo wiem jak poza tym pendrive mam 4gb więc nie wjedzie

Instalacja Windows z Pendrive’a

ale cd rom mi działa więc czemu mam próbować z pendrive?

Jakby działał, to byś zainstalował, a jednak ma jakieś wonty.

Spróbować nie zawadzi, nie sądzisz? :wink:

lipa;/ jednak to nie wina cd romu z pendrive nie poszło jest tak samo jak instalowałem z płyty