Brak bootowania do instalacji XP w toshiba A200

witam.

Od jakiegos czasu próbuje zainstalowac XP w laptopie Toshiba.Niestety pomimo ustawienia botowania na naped cd/dvd komp wywala informacje jak na zdjeciu

20081112287kw8.th.jpgthpix.gif

… co ciekawe kiedy włącze windowsa uruchamianego z cd wszystko jest ok… botowanie dziala poprawnie…oczywiscie instalka XP jest sprawna…nie bardzo rozumiem co sie dzieje :expressionless: prosze o pomoc…skonczyły mi sie pomysly co dalej… ![-o<

zapomnialem dopisać że komus wczesniej udalo sie zainstalowac XP (wiec jeden system juz tam jest)ale niestety pojawil sie komunikat o tym ze wersja Windowsa jest piracka…

http://www.geekstogo.com/forum/PXE_E61_ … 37871.html

http://www.nocrash.com/ncbbs/msgs/3247.shtml

basstek1 mój ty najlepszy kolego :lol: powiem ci tak: że komuś udało się zainstalować xp na twoim laptopie to pewnie dlatego że jego system miał w kompilowane sterowniki laptopa do instalki xp dlatego zainstalował xp-ka na laptopie i dlatego startuje ci instalacja w odpalonym systemie

(pobiera część sterowników z systemu ) Wyskakuje ci komunikat że masz nielegalnego xp ? No to masz problem :smiley: mogę ci podpowiedzieć tylko tyle że wszystko zależy od klucza :idea: .Pomyśl trochę to znajdziesz rozwiązanie problemu :wink:

normalnie sie wzruszyłem…jestem twoim najlepszym kolegą :-] dlaczego w takim razie plytka z instalacją XP nie chce sie bootowac?problem jest z samym bootowaniem xp,wiec sterowniki nie maja zbyt duzo do powiedzenia.mozliwe ze XP musi byc przystosowany tylko to tej Tosziby? co o tym sądzicie?

basstek1 chodziło mi tylko o to że ta twoja Toshiba może potrzebować sterowników których normalnie niema skompilowanych w zwykłych wersjach XP. Słyszałeś kiedyś o systemach dedykowanych ? To są systemy robione specjalnie pod konkretne wersje laptopów lub komputerów stacjonarnych. Nie napisałem sobie postu po to żeby robić sobie z ciebie jaja tylko dlatego bo już spotkałem się dwukrotnie z takimi przypadkami oba dotyczyły laptopów HP.

Raz u kolegi z pracy a za drugim razem u koleżanki oczywiście koleżance pomogłem :smiley: za co była niezmiernie wdzięczna 8) .

Odnośnie tych sterowników cały cpi polegał na tym że XP bez nich za chiny ludowe nie chciał zainstalować się na laptopie a po ich w kompilowaniu poprzez nlite do instalki XP system zainstalował się na laptopie bez żadnych problemów ty możesz mieć podobną sytuację.

No i najważniejsze w obu przypadkach na laptopach pierwotnie była zainstalowana Vista.

Poprzez napisanie obu postów nie miałem i nie mam zamiaru wprowadzać cię w błąd tylko chcę ci wskazać co może być przyczyną problemu.

Druga sprawa możliwe że przy ponownej instalacji XP wynikł jakiś błąd na dysku twardym miałem taką sytuację parę razy na swoim komputerze stacjonarnym i dlatego XP ci się nie instaluje ja rozwiązałem go u siebie w ten sposób że dysk sformatowałem spod linuxa Mandriwy a następnie zainstalowałem XP może u ciebie jest podobna sytuacja ?

kazek31 , dzieki wiem o co ci chodzi.to tez jest kolejny laptop ktory mam do zrobienia i w sumie znam (do tej pory)teorie o takich hecach z laptopami…dzis dostane instalke XP ktora była wczesniej instalowana na tym laptopie…mam nadzieje ze wstanie :twisted: ![-o<

poszło ale przez zbootowanie z orginalnej plyty XP :lol: niestety pirackie XP nie działają