Brak bootowania instalacji Minta z różnych pendrive'ów

Od jakiegoś czasu chcę sobie postawić dystrybucję Mint na laptopie. Różnymi programami robię bootowalnego pendrive(linuxlili usb,universal usb installer, unebootin,ultra iso, Nero od 7 wzwyż etc) wszystko robię zgodnie z instrukcjami na ekranie monitora, mam ustawione jako pierwsze bootowanie z USB HARD DISK i pendrivy nie bootują, nie ważne,czy był by to Kingston, Toshiba, w ogóle nie chcą bootować żadnej dystrybucji,ale to absolutnie żadnej! Nie wierzę,że problem tkwi w pendrive albo dysku twardym, ostatnio co prawda aktualizowałem biosa bo zmieniałem procesor na 64 bitowy no ale, moim zdaniem nie jest to tym spowodowane. Pozdrawiam i proszę o pomoc!

W BIOSie ustaw kolejność bootoania i daj jako pierwsze uruchamianie z pen drive. Niektóre starsze biosy nie mają takiej opcji.

Są jeszcze jakieś inne opcje z USB w nazwie? Pendrajwy są sprawne? Porty USB sprawne? Próbowałeś wyłaczyć komputer i włączyć z podpiętym pendrajwem? U mnie czasami się zdarza tak, że po załadowaniu BIOSu i restarcie komputera przez np. Ctrl+Alt+Del BIOS nie widzi podłączonego pendrajwa, dopiero po całkowitym wyłączeniu komputera go rozpoznaje.

Sprawdź jeszcze czy obrazy ISO są poprawnie wypakowywane, być może bootloader się nie instaluje prawidłowo lub brak jakiego pliku. Żeby to porównać, możesz rozpakować obraz.

Raczej nie USB HARD DISK, widziałem już kilkanaście gdzie ta opcja nie działa - zawsze trzeba było przy włączaniu kompa przytrzymać F12, wybrać Hard Disk, następnie otworzyła się lista z dostępnymi nośnikami i zazwyczaj tam jest widocznym pendrive. Drugi problem który może być, niektóre BIOS nie pozwalają zbootować nośnika jeżeli na którejś partycji na nim nie jest ustawiona flaga boot, samą flagę możesz ustawić np. za pomocą gparted.

  1. Pendrive może być widoczny jako zwykły dysk - odszukaj w biosie coś w rodzaju “Hard Drives” i zmień układ (pendrive jako pierwszy).

  2. Gparted => Extras => Plop Boot Manager => wybierasz rozruch z pendrive’a.

Pendrive są sprawne i zawsze działała opcja Hard Drive Disk. Zaznaczam,że Windows 7,8 Instalują się normalnie…

Jak już mówiłem - spróbuj w gparted ustawić flagę bootowania na partycji na pendriverze, mój BIOS w lapku tego np. wymaga.

Próbowałem i dalej jest problem, ten bios jest z 2008 roku

Masz możliwość podpięcia dysku twardego z laptopa do innego komputera? Jeśli tak - zrób tak, instaluj Minta i przełóż z powrotem do laptopa. Linuks powinien “podnieść” się bez problemów.

Niestety nie mam, a co może być przyczyną tego typu problemu na moim komputerze? Niedawno zerowałem dysk więc może problem rozwiązał się.