Brak Bootowania, pomocy

Witam

możesz ustawić w biosie by tylko uruchamiał się z płyty? cd rom masz podłączony na usb czy jak

Mogę i już tak robilem, cd rom mam normalnie podpięty 

HDD (160GB) jest widoczny w biosie? podociskaj wszystkie przewody łączące dysk z pł.gł, zasilanie, to samo cdrom.

Jest widoczny wszystko podociskałem dalej nic

Chcesz wgrać Windows 7. Ustaw w biosie w ten sposób.

Sata RAID/AHCI Mode [AHCI]

Płyta główna 

Zakładka Main , pozycja Storage Configuration i tamże SATA Configuration (Enhanced) oraz Configure SATA as : ustawić IDE bądź AHCI. Jedna z tych pozycji IDE lub AHCI może nie zadziałać!

Tak właśnie było wcześniej i problem nadal występuje, bootuje z F8 wybieram moja nagrywarke dvd i zatwierdzam potem włącza sie czarne tło i biala kreska miga jakies 2 sekundy i wskakuje okno sa tam opcje Uruchom system normalnie, tryb awaryjny itp jak biore obojętnie co to restart i tak w kółko, pomocy…

Skoro kupiłeś używany dysk, to raczej zacznij od jego wymazania , czyli: http://forum.dobreprogramy.pl/wymazanie-dysku-twardego-programem-activkilldisk-t367772/ Można to zrobić z pendrajwa. Nie zależy Ci chyba na jego zawartości, a dysk będzie jednoznacznie czysty. Nigdy nie wiadomo co na nim było! Potem instalacja systemu od początku.

Zrobie to i dam znać :slight_smile:

Płytę masz oryginalną ?

Tak

Skoro mogłeś bez problemu (to był taki test) wymazać dysk za pomocą bootowalnego pendrajwa lub płytki CD z Activ Kill Diskiem, no to ta płyta instalacyjna systemu nie jest bootowalna! To nie jest “…Boot Medium…”.

Jak poprawnie wypalić bootowalną płytkę ?

Masz ISO z systemem? 

 

Np. CDBurnerXP opcja Nagraj obraz ISO. podajesz ścieżkę do ISO prędkość nagrywania najlepiej najwolniejsza dostępna i nagraj dysk.

Jeśli nie masz pliku .iso z systemem, to trzeba zrzucić zawartość oryginalnej, pewnej płytki CD z systemem do pliku .iso, np. przy pomocy Ultra ISO (w menu Tools > Make DC/DVD Image…) Następnie z tego pliku wypalić płytkę jw. opisano.

Potem, przy instalacji lub aktywacji użyć swojego klucza.