Brak bootowania

Panowie pomóżcie, bo nie mogę zainstalować systemu na kompie. Gdy miałem stary napęd to dało radę zainstalować, a przy podłączeniu nowego na Sata nie odpala się w ogóle instalacja. Wyskakuje komunikat “dowolny klawisz spowoduje rozruch z płyty…”, ale dalej odpala się komputer i instalacja się nie rozpoczyna…

EDIT: po podłączeniu starego napędu na stare wejście (taśmę) bootowanie normalnie działa lecz przy instalacji win 10 komputer się zacina na którymś z procesów wczytywania systemu, a czemu ogólnie botowanie nie startuje na nowym napędzie Sata??

Nie każdy ‘‘staruszek’’ nadaje się do systemu W10 i tyle - instaluj W7 64, a nie kombinuj i będziesz zadowolony.

ISO sprawdzone i wypalaj płytę DVD i instaluj.

System mam nagrany lecz komputer mi nie startuje z bootowaniem z płyty. :-/

A sprawdzałeś w bios czy jest widziany, i czy bootowanie z płyty jest ustawione?

Może wcześniej należy wyzerować dysk (ma być jak nowy) - stracisz dane,więc wcześniej kopia.

Lub może dysk uszkodzony? szajs instalka W10 lub komp nie kompatybilny z najnowszym W10 1703?

Botowanie z płyty jest ustawione, aczkolwiek jak włączę widoczność napędu na wejściu SATA sto przestaje widzieć DYSK SSD który również jest na SATA.

Ależ wszystko masz napisane - działaj.

Stara płyta, to i może problem z portami sata - lepiej instalować system z napędu IDE.

Dysk SSD/HDD systemowy podpięty do gniazda sata na płycie 0 lub 1, napęd sata w kolejnym.

Możesz po podpięciu wszystkiego jak należy zrobić reset biosu baterią.

Właśnie mam wszystko zrobione tak jak pisałeś Dysk w SATA 0, a napęd w SATA 1 + reset bateria zrobiłem i nic. Pojawia się komunikat “kliknij dowolny przycisk, aby…” i dupcia dalej odpala sie stary system :-/

Dysk sprawny, bo z napędu IDE normalnie dało się instalować systemy.

Ależ napisałem, albo płyta DVD z systemem ma problem,albo bios płyty lub płyta lub napęd DVD, albo dysk. Trzeba dysk wyzerować i sprawdzić, czy OK i ponownie nagrać płytę DVD z podanego ISO i test.

Dysk sprawny, bo z napędu IDE normalnie dało się instalować systemy

No nie do końca, tak jest?

Edit:
A jak masz ustawiony kontroler sata w biosie - wrzuć tu zdjęcie ustawień.

Dysk oraz płyta jest sprawna, bo mam dwie kopie WIN 10 i WIN 7 i żadna nie odpala, a natomiast jak zmienię te ustawienia to proces instalacji normalnie rusza lelecz przy wyborze partycji nie widać dysku.

Napisałem - ma być ustawienie IDE,sata,AHCI - nie RAID.

Choć nie wiem, co W10 powie na ustawienie IDE? najlepiej sata lub AHCI.

Jak dam te ustawienia na ENABLED to wtedy normalnie działa napęd lecz nie widzi dysku.

https://m.fotosik.pl/zdjecie/8936549dd6e3fe4a

A wiec w jakiej zakładce i które opcje zmienić pod instalacje 7, bo 10 mam już dosyć. Nie da się

No to tak nie może być - jakie masz dodatkowe opcje w tych trzech pozycjach? oprócz enabled.

Albo nie może tu być podpiętego napędu DVD sata - tylko ewentualnie dwa dyski sata?

I zostaje napęd IDE DVD.

Tylko Disabled albo ENABLED w każdej. Tutaj zdjęcie mojego biosu.

https://m.fotosik.pl/zdjecie/31358c3c69143439

Przejdź strzałkami do pozycji Load Optymized Dafaults > Enter, potwierdź zmiany “Yes” i restart komputera.

No to w/g mnie - wszystko tu na Disabled i po zmianach zapisz bios SAVE, dysk SSD wpięty w porcie sata 0 + napęd DVD IDE.

I rozumiem, że jest tylko ta opcja dotycząca kontrolera sata?

Dysk nam wpięty pod SATA2_0, a napęd pod SATA2_1

Chyba tylko ta nie wiem, bo nie znam się na tym za dobrze

I tak ma być - płyta jest przystosowana do RAID i ma dwa porty sata, więc kiedyś nie przewidywano czegoś takiego jak napęd DVD sata.

Zainstaluj system z DVD IDE - a jak będziesz miał już system wgrany, podłącz napęd DVD sata i może będzie widoczny poprawnie w systemie - ale chyba systemu z niego nie zainstalujesz.

No Ok kurde tylko teraz po podłączeniu tego starego napędu na IDĘ tez mi coś botowanie nie rusza :-/