Brak CD - co zrobic?

Witam ponownie, zalozylem temat na forum TechIT ale ruch jest tam taki ze moze bym dostal odpowiedz za tydzien. W kategori gdzie zalozylem temat ostatnia odpowiedz byla 5 wrzesnia a wczesniejsza 13 sierpnia. Przepraszam za duplikowanie tematow ale potrzebuje w miare szybko rozwiazania mojego problemu:

"Witam serdecznie, jak zaczalem pracowac w obecnej firmie to wszystko ledwo sie trzymalo kupy na win2000. Czesc przenioslem na nowy server 2003, czesc na maszyne XP zeby zbytnio nie obciazac glownego servera. Teraz jestem pewny ze stary server nie zawiera zadnych potrzebnych danych i chcialbym go przeinstalowac. Niestety poprzedni informatych zostawil straszny bajzel i nie moge znalezc plyty instalacyjnej. Naklejka oczywiscie jest na boku servera.

Czy jest mozliwosc sciagniecia obrazu plyty lub dostania z kas plytke instalacyjna?

win2000.jpg

"

czy moge np sciagnac ten obraz z torrenta?

[http://www.torrentactor.net/*******************8cd-image](http://www.torrentactor.net/ ******************* 8cd-image)

Chcesz instalować system na komputerach w firmie z obrazu ściąganego z torrenta… dziwny z Ciebie informatyk. :shock: … albo bogata firma :wink:

Sama naklejka + system ściągnięty z Torrentów to raczej bardzo kiepskie dowody legalności posiadanego systemu serwerowego. A gdzie licencje dostępowe do serwera CAL ??

Albo poszukaj nośnika i licencji na system i dopiero baw się w instalację, albo skontaktuj się z M$ i przedstaw jak wynika sprawa.

Wszelkie inne kombinacje to raczej spore ryzyko !!

Jeśli to system na licencji OEM (można się upewnić oglądając naklejkę COA - http://www.microsoft.com/howtotell/cont … =pl&pg=coa) to kopie oryginalnego systemu można ściągnąć od dostawcy komputera, a nie z MS.

Ściąganie obrazów z sieci to ruletka,przez to mogą wyciec dane firmy,systemy ściągnięte z sieci,często są z różnymi trojanami i innymi syfami gratis,grupy przestępcze wykorzystują tak popularność piractwa do kradzieży danych,syfy takie,obecne już w ściągniętym obrazie przechwytują to co piszesz na klawiaturze,itp.,wysyłając dane do swoich twórców,ci z kolei albo mogą wyłudzać dane z firmy,albo kraść kasę

O czym ty gadasz ?

Licencje na systemy serwerowe rządzą się zupełnie innymi prawami od OS dla klientów indywidualnych.

BTW Brayan , jak się nazywa to cuś co chcesz ściągać z torrenta ??

Bo jak się nazywa się win 2k to raczej system na serwer nie jest. Co innego jak SBS 2k. A poza tym:

z tym nalezy też się liczyć.

W przypadku OEMów sprawa jest skomplikowana, bo nośnik jest przygotowywany dla konkretnego serwera przez producenta sprzetu - najlepiej zwrócić się do niego i zapytać, czy jest możliwość uzyskania nośnika.

Dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi, nosnika jak nie bylo tak nie ma, dzwonilem do Fujitsu Siemens w sprawie zamiennika ale przelaczali mnie z oddzialu do odzialu. Przy 5 numerze po 8 min czekania zgosil sie pan, ktory uprzejmie mnie poinformowal ze sa teraz wszyscy zajeci, wzial moj numer i do mnie oddzwonia.

Kto sie zaklada ze odpowiedz dostane w przyszlym tygodniu? :confused:

Brayan , W materiałach ze zlotu mówili, że Fujitsu wykupił udziały od Siemensa, więc może jeszcze walczą z reorganizacją :wink:

jednak Pan oddzwonil i kazal zadzwonic pod numer pod ktory juz dzwonilem gdzie mi powiedzieli zebym zadzwonil do Pana ktory przed chwila do mnie dzwonil :confused:

6 numerow i dalej lipa, suma sumarum dowiedzialem sie ze nie maja plytki z windowsem ktorej potrzebuje, nawet na ich servisie wyszukuje mi moj server po wprowadzeniu sn ale nie ma do niego zadnych materialow. Chyba server jest za stary (ma chbya ze 7 lat).

Raczej na kupno nowego windowsa sie u mnie w firmie nie zanosi wiec, prosze poradzcie cos.

no to masz problem… ale, teraz jak nie masz nic do stracenia, to możesz się skontaktować z MS (lepiej chyba mailem) i zapytać się, czy mają jakąś procedurę dla użytkowników ich systemu na licencji OEM, kiedy sam producent sprzętu nie świadczy już wsparcia technicznego dla tego systemu, a chcesz mieć kopie z legalnego źródła… niech myślą :smiley: Pewnie odeślą cię do f-s, ale kto wie…

Poproś jeszcze u dostawcy sprzętu o potwierdzenie braku wsparcia na piśmie,łatwiej będzie można ugrać coś z MS no i opcja odesłania do dostawcy odpadnie.

A moze jeszcze inaczej. Czy mozna tak:

Mamy zaprzyjazniona firme z ktorymi czesto wspolpracujemy i nasi szefowie sie znaja bardzo dobrze. Oni maja dokladnie taki sam server i windows jak my. Nasze servery byly kupione w tym samym czasie prawie i od tego samego dostawcy. Dzwonilem do nich i maja wszystkie plytki niezbedne do reinstalacji systemu operacyjnego. Czy mozna tak? Pozyczyc, zainstalowac i oddac?

Jak przyjmie klucz (a raczej powinien), to owszem bo to tylko nośnik. I radził bym zrobić sobie kopie owego na swój użytek.

Martwi mnie natomiast, ze jedynym dowodem legalności jaki posiada firma jest COA (naklejka) i z tego powodu w razie kontroli można mieć spore nieprzyjemności.

nawet nie wiesz jaki ja tu balagan zastalem, na 15 komputerow mam 2 plytki z win xp i 3 plytki system recovery, mysle zeby napisac pismo do szefow zeby ubezpieczyc moj tylek w razie kontroli legalnosci. Wszystkie programy i windowsy mamy legalne na licencji ale nie mam tak jak mowisz, nosnikow czy papierkow z dowodem na to.

Dziekuje za odpowiedz i podpowiedz, pozdrawiam.

Brayan , Zmień tytuł by był związany z problemem korzystając z przycisku EDYTUJ, inaczej temat zostanie przeniesiony :arrow: do śmietnika

Zapoznaj się TYMI informacjami.

Poza tym:

Wg. mnie temat jest zwiazany z problemem, ozdobnikow nie ma w tytulach. Bardzo mi przykro ze moj tok rozumowania rozni sie od Twojego. Mam rozumiec ze chcesz bym myslal tak jak Ty?

Pisze z Edynburga, stolicy Szkocji tutaj mamy po angielsku windowsy, u mnie nie da sie w dogodny sposob zmienic i przelaczac jezykow. Chcesz mnie zdyskryminowac dlatego ze z zagranicy pisze? Przesledz historie moich postow, juz bylo o polskich znakach pare tematow.

Temat niestety jest za ogólny i o problemie nic nie mówi i nie chodzi tu o tok rozumowania mój czy Twój.

Zasady zostały ustalone Regulaminem i dotyczą każdego, bez względu na kraj pobytu czy rangę lub jej brak.

Masz rozumieć nie to, byś myślał jak ja, ale byś przestrzegał ustalonych reguł ustalonych dla wszystkich bez wyjątku.

Oczywiście, że są rzeczy, które można zastosować indywidualnie.

Nie wiem czy uzyskałeś aprobatę od Administratorów, by nie musieć używać polskich znaków.

Jeśli jest takowa, wystarczyło napisać na PW krótką informację na ten temat, a nie pisać o dyskryminacji z powodu pobytu za granicą.

Trudno mi zrozumieć, dlaczego w ogóle przyszła Ci taka myśl do głowy.

Gdybyś napisał w tytule np.

"Brak CD instalacyjnego-czy można ściągnąć obraz?"

nie byłoby sprawy, oprócz tej ze znakami.

Poprawne tytułowanie tematów porządkuje bazę i przejrzystość forum, co zdecydowanie ułatwia przeszukiwanie całości pod kątem jakiegoś zapytania przez użytkowników. Jako informatyk powinieneś o tym wiedzieć, skróty myślowe nie służą temu, a tak wygląda Twój tytuł tematu.

Jest to ostatni post odbiegający od problemu, jeśli chcesz mi jeszcze coś powiedzieć, proszę pisz na PW.

Pozdrawiam