Brak CD-ROMu i USB w laptopie, a trzeba zmienić system

Mam problem z kupionym DELLem C400. Nabyłem go naprawdę za śmieszne pieniądze, ma on bowiem usterkę- kompletnie niesprawny jedyny port USB. Jego procesor ma 1,2ghz, więc zainstalowana na nim Vista to czysty masochizm. Dokupiona do niego oryginalna stacja dokująca zapewnia 2 porty USB, ale komputer dziwnie się z nią zachowuje. Podłączam pendrive, on się świeci, ale żadne okienko nie wyskakuje. Z tego co pogrzebałem w ustawieniach Vista jest po prostu za nowa na tą stację, bo w opcjach portów USB wyskoczyla mi lista kompatybilnych systemów tak jakby mój nie był. Co powinienem zrobić?

Myślałem nad formatem wszystkiego, podłączeniu stacji i zainstalowaniu jakiegoś systemu z pendrive’a. Nie wiem jednak, czy wtedy USB w stacji zadziała.

Od razu mówię, że jakieś rozdzielacze USB nie wchodzą w grę. Wszystkie bowiem (nawet te z mniejszą ilością portów) wymagają źródła zasilania właśnie z USB.

Nie wiem, czy ta informacja się przyda, ale po podłączeniu kabelka od internetu mogę wejść tylko i wyłącznie na Dobreprogramy.pl. Czego to może być wina, jakichś certyfikatów? W sumie, jakbym rozwiązał problem z internetem zmiana systemu nie byłaby aż taka konieczna, od czasu do czasu korzystałbym z internetowego dysku (np. Humyo).

Z góry dzięki za pomoc. Jak jakieś dane potrzebne to piszcie.

Ja bym polecał dobry serwis i wymianę portu USB - tak na dobry początek. Laptop z niesprawnym portem to jak drwal bez jednej ręki - niby żyje ale pracować nie może. Wymiana portu USB to koszt rzędu 30zł (niestety za serwis laptopów sporo liczą) i będziesz mógł zrobić wszystko co chcesz.

Pobierz ten program http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=197 , podłącz pena uruchom ten program i sformatuj go tym programem wybierając system plików FAT , zaznaczając Quick Format i Creat a DOS startup Disk i w lokalizacji wskaż te rozpakowane archiwum http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=196 tak przygotowany pen pozwoli na sprawdzenie czy laptop zdoła zabootować z pena.