Brak cd z xp


(llindelou) #1

Hejka,

Mam taki problem. Mianowicie mam system xp z home oryginalny zakupiony z laptopem, mam klucz. Czy istnieje możliwość zainstalowania xp z inną płytką ale za pomocą tego klucza za który już zapłaciłam? Nie chce tracić legalności systemu.


(892ugbwl8ik9zlxm97wz) #2

Tak możesz jeśli masz legalny klucz.Miałem podobną sytuacje,rozwaliłem oryginalną płytę z systemem więc pożyczyłem ok znajomego płytkę i zainstalowałem aktywując kluczem przyklejonym na spodzie lapka,później zrobiłem sobie kopię CD i jest okej


(pysiu) #3

Możesz się zwrócić do producenta lapka o wyrobienie duplikatu płyty a tak musisz od jakiegoś znajomego pożyczyć nośnik oem i zainstalować . A nie masz na lapku partycji recowery z ukrytym obrazem systemu ????


(llindelou) #4

Właśnie nie mogę odzyskać systemu z tej partycji recovery bo wszystko co mam na kompie przepadnie a na to nie mogę sobie pozwolić... a nie mam na co przenieść tych danych. System mam na jednej partycji a dane na innej... więc bardziej odpowiednie wydaje mi się zainstalowanie z cd.


(pysiu) #5

Na allegro można kupić nie drogo dedykowane XP zawsze możesz dokupić :slight_smile:


(Angeluspl) #6

Nie ma potrzeby zwracania się do producenta o nośnik. Tak jak pisał Ronny-Q można pożyczyć nośnik z wersją na jaką się ma licencję i zainstalować z posiadanym kluczem.

W ten sposób nie łamie się umowy licencyjnej.


(Chillout) #7

Recovery również niekiedy daje ciała:

Ostatnim razem u znajomej przywrócenie z partycji recovery zakończyło się komunikatem:

Bootmgr is Missing i dziękujemy za takie narzędzie. :stuck_out_tongue:


(Gorgoroth) #8

Potwierdzam, w Lenovo Recovery w ogóle nie działa. Płytka i na czysto - koniec.