Brak charakterystycznego 'piknięcia' bios-u

Witam.

Mój problem jest powszechnie znany ,aczkolwiek lekko różniący się od reszty. Mianowicie mam problem podczas włączania komputera, wszystko się włącza ,ale nie ma charakterystycznego ‘piknięcia’ oznaczającego ,że test bios wypadł pomyślnie i wszystkie podzespoły są dobrze podłączone. Oczywiście szukałem na google ,ale w większości ,jeżeli nie we wszystkich tematach rzecz dotyczy sprzętu używanego. Moje podzespoły są nowe , po prostu postanowiłem wymienić procesor ,co wiązało się także z wymianą płyty oraz ramu i przy okazji zakupiłem jeszcze lepszą kartkę i mocniejszy zasilacz.Teraz do rzeczy ,specyfikacja: sprzęty który próbowałem podłączyć:

Nowa płyta : Asus M5A78L-MLX zamiast starego Gigabyte GA-M56S-S3

Nowy procesor : AMD Phenom II 840 zamiast AMD Athlon X2 5000

Pamięć Ram ,w której to podejrzewam przyczynę moich niepowodzeń : Kingston HyperX(grey) KHX1600C9D3X2K2/8GX o napięciu 1.65V zamiast Kingstona 2x2GB 667mhz

Zasilacz tymczasowo : Chieftec GPS 450AA-101A - Nazajutrz powinien dojść Chieftec CTG-550-80P o mocy 550W

Karta Graficzna : GeForce 8600GT Palita 256mb - Także w poniedziałek powinien dojść ATI Radeon HD4870 512mb

Moje pytanie , w czym może leżeć przyczyna mojego niepowodzenia? Naciskam na power ,komputer się włącza ,jednakże monitor nie reaguje , wszystkie wentylatory chodzą ,także ten od CPU , ale nie ma żadnej reakcji. Czy możliwe że jest to wina niekompatybilnego ramu? Czy w takiej sytuacji może pomóc aktualizacja bios-u? spróbował bym na innym komputrze ,niestety nie mam takiego pod ręką ,ani wśród znajomych też chyba odpowiedniego do testów nie znajdę. A więc czy są jakieś propozycje rozwiązania?

Gdy przyjdzie karta i zasilacz spróbuję jeszcze raz skręcić nowy sprzęt ,aczkolwiek postanowiłem też zapytać się was , może ktoś miał podobny problem.

Pozdrawiam i dziękuje za każdą odpowiedź.

BlueFanatic7 , proszę o zapoznanie się z tą stroną oraz tym tematem, i konkretne nazwanie tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

A spróbuj podłączyć tymczasowo monitor do zintegrowanej karty graficznej, a zewnętrzną na razie usuń ze skrzynki.

Pamięci nie powinny być niekompatybilne. Zresztą Manual płyty akurat przewiduje m.in. te pamięci, które wyżej podałeś. Twój BIOS chyba nie jest za stary, ponieważ są tylko dwie wersje, obie wydane w tym roku, przy czym ten “starszy” BIOS (z kwietnia br.) spokojnie powinien obsłużyć Twój procesor.

Niestety podłączenie zintegrowanej karty graficznej nic nie dało. Odłączyłem też całkiem pamięć i co ciekawe po ponownym włączeniu nie było żadnego dźwięku alarmującego. Ciekawostka podłączyłem też klawiaturę i podczas gdy uruchamiam zasilacz na starym sprzęcie diody na klawiaturze sie święcą ,co oznacza że jest podłączona , po podłączeniu pod nową płytę nie ma żadnej reakcji z jej strony ,wiec myślę że może to być jednak wina płyty głównej.

Dodane 18.10.2011 (Wt) 18:06

Solucja dla wszystkich z podobnym problemem

U mnie winą było złe podłączenie procesora , wykrzywiłem pare z tych ‘pinów’ w procesorze i to powodowało ,że procesor nie chciał się włączyć. Pomogło ich naprostowanie igłą.