Brak darmowych sms'ów w Play po doładowaniu

Witam. Wczoraj z numeru 100 dostałem wiadomość sms o następującej treści:

Bardzo zaciekawiła mnie ta wiadomość, gdyż odkąd pamiętam, nigdy nie miałem żadnych darmowych sms’ów. Później okazało się, że ojciec także dostał taką wiadomość, o tej samej treści (łącznie z datą). Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, iż posiada on abonament. Mimo to, doładowałem dziś konto za 30 zł i jak można się domyślić, darmowych sms’ów nie mam. Moja taryfa to Play Mixtura, która jest już spłacona, jednak do końca umowy zostały mi 3 miesiące (tak to jest, jak się nie doładowywało zawsze w terminie :P). O co więc chodzi z tą wiadomością?

Play Mixtura po spłaceniu to zwykła karta na cennikach Mixtury, z tą tylko różnicą, że obowiązuje na niej umowa na czas nieokreślony.

Żeby dostawać darmowe smsy musisz wypowiedzieć umowę na mix i przenieść numer do Play Fresh profil: Darmowe rozmowy i smsy w play lub darmowe smsy do wszystkich, bądź Play Na kartę.

Tutaj są wszystkie oferty Play Na Karte i Play Fresh http://www.play.pl/pl/oferta/play-karta/

Przejrzałem sobie na szybko te oferty i wyglądają na znacznie korzystniejsze od Mixa. Tylko, że jak mniemam, umowę wypowiedzieć będę mógł dopiero wtedy gdy minie data jej zakończenia, pomimo iż Mix jest już spłacony, czy raczej nadpłacony. Mylę się?

Umowę możesz wypowiedzieć teraz (chyba, że masz na miesiące a nie doładowania) w Mixie po spłaceniu zobowiązania umowa przechodzi na czas nieokreślony.

Zadzwoń pod *500 i się dowiedz szczegółów.

W każdym bądź razie w wypowiedzeniu umowy koniecznie musisz zaznaczyć, że Twój numer telefonu ma zostać przeniesiony do Play Fresh lub Play na karte, w innym przypadku zostanie on zdezaktywowany i wejdzie do puli numerów.

No właśnie… tylko, że gdy przekroczy się termin doładowania, to umowa przechodzi na miesiące i jeden się dodaje. A ja niestety kilka razy tak zobiłem. Teraz w Play24 w zakłądce “Dane konta” mam następującą informację:

U mnie też tak było (stary mix) ale po spłaceniu zobowiązania mimo, że w P24 był koniec umowy 11.2010, to w lipcu bez problemu wypowiedziałem umowę i przeszedłem na karte.

Grunt, że doładowania były spłacone i to ich tylko interesowało.

No dobrze, w takim razie w sobotę idę wypowiedzieć umowę. Dzięki za pomoc :slight_smile:

jeśli doładowałeś na tyle konto iż spłaciłeś już zobowiązanie kwotowe wcześniej to bez problemu możesz już wypowiedzieć umowę :slight_smile: ponieważ już dotrzymałeś jeden z kilku warunków (kwota doładowania do końca umowy) także jesteś w tej chwili na umowie na czas nieokreślony a taryfa mix , też tak miałem że spłaciłem bardzo szybko i przeszedłem do Play Fresh bez problemu …

także nie wiem na co ty czekasz ??? chyba że chcesz przedłużyć mix-a i otrzymać nowy telefon …