Brak dbghelp w WINE - jak doinstalować ? Jak zainstalować sterowniki Intel?

(demisen) #1

Linux Mint 18 Cinnamon 64bit, chcę uruchomić dla żony Hearthstone, według poradnika wygląda to tak:

Wszystko fajnie, ale na liście plików w zakładce Biblioteki nie ma dbghelp, jest msvcp100.  Jak dograć ten dbghelp ?

Próbowałem też PlayOnLinux, ale tu też nie działa.

Jeszcze jak zainstalować sterowniki do karty graficznej Intel ? Intel Linux Grapphics Installer pobrałem, ale przy próbie instalacji stwierdza, że zła wersja dystrybucji (tylko Ubuntu).

(saturno) #2

Możliwe że pojawi się po zainstalowaniu gry.

W repozytoriach nie ma ?

A poza tym sterowniki do intela powinny same się zainstalować podczas instalacji systemu.

(pocolog) #3

Nie wiem co to za poradnik znalazłeś, ale na WineHQ jest napisane że hearthstone działa na na Wine 1.9x ma status platyny, a jedyne co kuleje to obsługa kilku monitorów. Wersja 1.6 ma już ponad 3 lata, to chyba jakaś pomyłka :wink:

Instalacja Hearthstone przez PlanOnLinux byłaby najwygodniejsza, bo dostajesz skonfigurowane środowisko uruchomieniowe pod daną grę, ze wszystkimi wymaganymi bibliotekami, więc zainstaluj przez niego i napisz jaki komunikat błędu dostajesz.

Poza tym otwórz terminal i wpisz

glxgears

żeby sprawdzić czy grafika działa.

(dragon321) #4

Co do pierwszego, to zainstaluj PlayonLinux. Wine 1.6 to już prehistoria, PlayOnLinux dociągnie Ci nowsze i wszystko sam automatycznie skonfiguruje.

Co do drugiego, to sterowników Intela nie ma potrzeby instalować. Są instalowane automatycznie wraz z systemem.