Brak dbghelp w WINE - jak doinstalować ? Jak zainstalować sterowniki Intel?

Linux Mint 18 Cinnamon 64bit, chcę uruchomić dla żony Hearthstone, według poradnika wygląda to tak:

 

 

Wszystko fajnie, ale na liście plików w zakładce Biblioteki nie ma dbghelp, jest msvcp100.  Jak dograć ten dbghelp ?

 

Próbowałem też PlayOnLinux, ale tu też nie działa.

 

Jeszcze jak zainstalować sterowniki do karty graficznej Intel ? Intel Linux Grapphics Installer pobrałem, ale przy próbie instalacji stwierdza, że zła wersja dystrybucji (tylko Ubuntu).

Możliwe że pojawi się po zainstalowaniu gry.

W repozytoriach nie ma ?

A poza tym sterowniki do intela powinny same się zainstalować podczas instalacji systemu.

Nie wiem co to za poradnik znalazłeś, ale na WineHQ jest napisane że hearthstone działa na na Wine 1.9x ma status platyny, a jedyne co kuleje to obsługa kilku monitorów. Wersja 1.6 ma już ponad 3 lata, to chyba jakaś pomyłka :wink:

 

Instalacja Hearthstone przez PlanOnLinux byłaby najwygodniejsza, bo dostajesz skonfigurowane środowisko uruchomieniowe pod daną grę, ze wszystkimi wymaganymi bibliotekami, więc zainstaluj przez niego i napisz jaki komunikat błędu dostajesz.

 

Poza tym otwórz terminal i wpisz

glxgears

żeby sprawdzić czy grafika działa.

Co do pierwszego, to zainstaluj PlayonLinux. Wine 1.6 to już prehistoria, PlayOnLinux dociągnie Ci nowsze i wszystko sam automatycznie skonfiguruje.

Co do drugiego, to sterowników Intela nie ma potrzeby instalować. Są instalowane automatycznie wraz z systemem.