Brak Directx 12 i brak sterowników do Windows 10

Witam, posiadam Windows 10 Home Premium moja karta graficzna to Intel HD Graphics. Nie mam właśnie Directx 12 tylko 10(tak mi piszę w dxdiag) nie wiem czemu nie mam może coś się źle zaktualizowało. Tak samo nie ma sterowników do pobrania na Windows 10 do mojej karty graficznej. Prosiłbym o pomoc 

tak jest napisane*

 

Jeśli nie ma sterowników do twojej karty graficznej, lub nie jest dostępny DirectX 12 (zresztą, aktualnie nie przydatny) - nic nie poradzisz.

A Directx 10 a 11 różnica jakaś ?

 

Różnica zawsze jest. Skoro masz DiretcX 10 to mieć będziesz, no chyba że kupisz nowszą kartę graficzną, która będzie wspierać DirectX 12.

Ta moja nie wspiera DirectX? Zbytnio nie da się kupić nowszej bo zintegrowana jest. Czyli mogę sobie pobrać DirectX 11 tak ?

  • a dokładniej?

 

Kartę graficzną zawsze możesz dokupić - gorzej jeśli to laptop.

Nie, nie ma takiej możliwości, abyś mógł sobie pobrać i zainstalować nowszy DirectX. Wszystko zależny od karty graficznej, co wspiera a co nie. Twoja karta graficzna, wspiera tylko i wyłącznie DirectX 10. Z tym nic nie zrobisz. Jedynie zmiana karty graficznej, ratuje Ciebie, jeśli chcesz mieć DirectX 11, czy 12.

Mam laptopa właśnie i pytanie czy da się wymienić tą kartę graficzną na jakąś lepszą ??? 

Nie pisze mi jaka to wersja karty graficznej tylko samo Intel HD graphics i problem jeszcze jest w tym, że nie ma pod nią sterowników na windows 10 …

Nie da się.

 

Ta karta graficzna jest zintegrowana z procesorem. Sprawdź jaki masz procesor i zobacz jaka w nim jest karta graficzna i wszystko będzie jasne.

Intel Core i 3 

Znowu niedokładna informacja. Z powyższych możemy tylko poznać generację, a nie model karty.

@DZIKCARRY, ale ja nie prosiłem żebyś tutaj podawał ten model, tylko sobie sprawdził i poszukał tych informacji w sieci. Chyba potrafisz używać Google?

Poza tym, modeli i3 było już 6 generacji.

Procesor: Core i3 380M  o to chodzi jeśli nie o to to ja nie wiem o co wam chodzi. Po prostu jestem w tym zielony ;D 

No to masz już dokładny model. Teraz zrób to co poradziłem - skorzystaj z Google.

Ale żeby oszczędzić Ci czasu - nie, karta graficzna w tym modelu nie ma wsparcia dla DX12.

Chodzi mi o to czy można wymienić tą kartę graficzną 

Układ graficzny stanowi integralną część procesora. Tylko wymiana procesora z lepszym układem graficznym, jeżeli jest to możliwe.

Jak to sprawdzić czy jest możliwe ? 

Na stronie producenta laptopa jakie procesory mogą być montowane na tej płycie głównej (obsługiwane przez bios). Jednak nie liczył bym na radykalną poprawę wydajności grafiki. Podaj producenta i model laptopa (naklejka na spodzie )wówczas ktoś może poda Ci bardziej precyzyjną

informację dotyczącą możliwości wymiany procesora.

Toshiba Sattelite C660 1m4