Brak Directx 12 i brak sterowników do Windows 10

(Radekgierat 122) #1

Witam, posiadam Windows 10 Home Premium moja karta graficzna to Intel HD Graphics. Nie mam właśnie Directx 12 tylko 10(tak mi piszę w dxdiag) nie wiem czemu nie mam może coś się źle zaktualizowało. Tak samo nie ma sterowników do pobrania na Windows 10 do mojej karty graficznej. Prosiłbym o pomoc 

(Piesek64) #2

tak jest napisane*

Jeśli nie ma sterowników do twojej karty graficznej, lub nie jest dostępny DirectX 12 (zresztą, aktualnie nie przydatny) - nic nie poradzisz.

(Radekgierat 122) #3

A Directx 10 a 11 różnica jakaś ?

Różnica zawsze jest. Skoro masz DiretcX 10 to mieć będziesz, no chyba że kupisz nowszą kartę graficzną, która będzie wspierać DirectX 12.

(Radekgierat 122) #5

Ta moja nie wspiera DirectX? Zbytnio nie da się kupić nowszej bo zintegrowana jest. Czyli mogę sobie pobrać DirectX 11 tak ?

(Piesek64) #6
  • a dokładniej?

Kartę graficzną zawsze możesz dokupić - gorzej jeśli to laptop.

Nie, nie ma takiej możliwości, abyś mógł sobie pobrać i zainstalować nowszy DirectX. Wszystko zależny od karty graficznej, co wspiera a co nie. Twoja karta graficzna, wspiera tylko i wyłącznie DirectX 10. Z tym nic nie zrobisz. Jedynie zmiana karty graficznej, ratuje Ciebie, jeśli chcesz mieć DirectX 11, czy 12.

(Radekgierat 122) #8

Mam laptopa właśnie i pytanie czy da się wymienić tą kartę graficzną na jakąś lepszą ??? 

Nie pisze mi jaka to wersja karty graficznej tylko samo Intel HD graphics i problem jeszcze jest w tym, że nie ma pod nią sterowników na windows 10 …

(drunkula) #9

Nie da się.

Ta karta graficzna jest zintegrowana z procesorem. Sprawdź jaki masz procesor i zobacz jaka w nim jest karta graficzna i wszystko będzie jasne.

(Radekgierat 122) #11

Intel Core i 3 

(Piesek64) #12

Znowu niedokładna informacja. Z powyższych możemy tylko poznać generację, a nie model karty.

@DZIKCARRY, ale ja nie prosiłem żebyś tutaj podawał ten model, tylko sobie sprawdził i poszukał tych informacji w sieci. Chyba potrafisz używać Google?

Poza tym, modeli i3 było już 6 generacji.

(Radekgierat 122) #14

Procesor: Core i3 380M  o to chodzi jeśli nie o to to ja nie wiem o co wam chodzi. Po prostu jestem w tym zielony ;D 

No to masz już dokładny model. Teraz zrób to co poradziłem - skorzystaj z Google.

Ale żeby oszczędzić Ci czasu - nie, karta graficzna w tym modelu nie ma wsparcia dla DX12.

(Radekgierat 122) #16

Chodzi mi o to czy można wymienić tą kartę graficzną 

(Kurp55) #17

Układ graficzny stanowi integralną część procesora. Tylko wymiana procesora z lepszym układem graficznym, jeżeli jest to możliwe.

(Radekgierat 122) #18

Jak to sprawdzić czy jest możliwe ? 

(Kurp55) #19

Na stronie producenta laptopa jakie procesory mogą być montowane na tej płycie głównej (obsługiwane przez bios). Jednak nie liczył bym na radykalną poprawę wydajności grafiki. Podaj producenta i model laptopa (naklejka na spodzie )wówczas ktoś może poda Ci bardziej precyzyjną

informację dotyczącą możliwości wymiany procesora.

(Radekgierat 122) #20

Toshiba Sattelite C660 1m4